Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Орієнтація на майбутній професійний шлях

Правильний вибір професії молодою людиною – це перша важлива сходинка до реалізації своїх здібностей та життєвих планів. Актуальною є проблема професійного самовизначення для старшокласників, коли формуються їх орієнтири на майбутнє.

Правильний вибір професії молодою людиною – це перша важлива сходинка до реалізації своїх здібностей та життєвих планів. Актуальною є проблема професійного самовизначення для старшокласників, коли формуються їх орієнтири на майбутнє.
З цією метою в одній із загальноосвітніх шкіл район 5 вересня 2016 року було проведено профорієнтаційну роботу з учнями — сиротами та напівсиротами, котрі в першу чергу потребують підтримки та поради.
«Не важливо яку освіту ти отримаєш, важливіше розуміння того, чим тобі подобається займатися, знайти своє покликання — значить виявити себе у праці, яка найкраще відповідала б складові твоєї душі, інтересам, способу життя» –  з таких слів розпочала заняття для учнів Надвірнянської загальноосвітньої школи-інтернат, провідний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Уляна Півторанюк.
На захід була запрошена соціальний педагог закладу Наталія Дмитрук. Школярі  — отримали відповідь на різні питання, зокрема щодо важливості  правильного вибору професії та його впливу на подальше життя особистості.
«Якi переваги в життi буде мати людина, яка зробить правильний вибiр професiї?» – такі запитання ставили до фахівця дев’ятикласники. «Перш за все – це моральне задоволення. Коли зроблено правильний вибiр, тодi професiя стає як хоббi. I виснажлива праця для одних стає захопленням для iнших. Крiм того, правильний вибiр – це висока самооцiнка, реалiзованiсть i успiшне життя», – відповіла спеціаліст.
Оскільки метою даного заняття було змотивувати старшокласників до вибору актуальних, сучасних професій і професій найближчого майбутнього, школярі активно розповідали про своє бачення в трудовому шляху.
 Фахівець розповіла дев’ятикласникам притчу про ціль життя, в якій йшлася мова про вибір професії, як свого майбутнього життя. На заході були наочно використані матеріали для більш поглибленого сприйняття професійної діяльності: “Топ 25 професій майбутнього”, “Національний класифікатор професій ДК 003:2010”, “Барометр професій”, та інші корисні публікації.
Далі відбулася міні-дискусія «Престиж робітничої професії». Основний мотив при виборі професії в більшості випадків – її престижність, а наскільки вона має попит – в розрахунок не приймається. Негативну роль відіграє і зниження авторитету робітничих професій, але це неправильно,  бо кожна професія є потрібною для людини та суспільства. З цим твердженням були згідні всі учні, наводячи приклади простих робітничих професій.
Отже, учні отримали інформацію для роздумів. Залишилось зробити правильний вибір. Маємо надію, він стане ключем до їх успішного майбутнього і особистісного становлення.
 
 
Уляна Півторанюк- провідний фахівець
відділу активної підтримки безробітних
Надвірнянського районного центру зайнятості

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *