Освітній рівень населення області

Працівниками Головного управління статистики на базі обстеження умов життя домогосподарств проведено дослідження щодо освітнього рівня населення області. За одержаною інформацією, у поточному році серед осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), майже кожен шостий прикарпатець має вищу (повну чи базову) освіту. Кожен дев’ятий житель області повідомив про отримання неповної вищої освіти та здобуття кваліфікації «молодшого спеціаліста». Професійно-технічну освіту має кожен п’ятий мешканець області, повну загальну середню – майже кожен четвертий. Про наявність базової та початкової загальної середньої освіти повідомила однакова кількість опитаних (по 10,5% відповідно). Дещо зменшилась (на 0,3в.п.) у порівнянні з попереднім роком частка населення області, яка не має початкової загальної освіти та неписьменних, і склала у звітному році 6,7%.
Серед областей Карпатського економічного району, до якого належить і наша область,найвища частка населення відповідного віку із повною вищою освітою на Львівщині (27%), найнижча – на Закарпатті (8,5%).
Слід зазначити, що в цілому в державі серед мешканців міст, особливо великих, частка осіб з повною, базовою та неповною вищою освітою значно вища, ніж серед сільських жителів. У сільській місцевості переважає населення із професійно-технічною та загальною середньою освітою. Питома вага осіб з вищою (повною, базовою та неповною) освітою більша серед жінок, ніж серед чоловіків (45,2% проти 35,8%).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *