Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Презентація книги С. Процюка “Автографи часу”     В приміщенні міської бібліотеки для юнацтва відбулась презентація трилогії романів відомого українського письменника Степана Процюка з серії «Автографи часу»: «Троянда ритуального болю» (про В. Стефаника, 2010 р.), «Маски спадають поволі» (про В. Винниченка, 2011 р.) та «Чорне яблуко» (про А. Тесленка,2013 р.).
Ця трилогія представляє новий жанр в українській літературі – жанр психобіографії. «Щоб писати біографії, треба жити іншим життям» – говорить Степан Васильович. Не тільки жити життям трьох своїх героїв впродовж роботи над романами, а й створити талановиті твори автору вдалося тому, що їхні психопити йому близькі. 
Романи мають успіх, про них бурхливо дискутують, обговорюють і читачі, і літературні критики. Степан Васильович майже дві години спілкувався з аудиторією, відповідав на численні запитання бібліотекарів, членів літстудії «Бистрінь», вчителів-філологів, інших учасників презентації. Найбільше уваги було приділено саме останній книзі з серії, про яку Ольга Слоньовська висловилась так: "Цей роман надзвичайно сильний. Це рівень, це епоха. Степан Процюк повернув Архипа Тесленка в літературу". Сам автор трилогії та багатьох інших творів (понад 20) про свою творчість говорить: "Література так заповзла в моє життя, що тепер література, мої заняття літературою – моя правда".
На сьогодні Степан Процюк дуже активізувався в літературному процесі України, він – доволі успішний, самодостатній, не заангажований, модний письменник-інтелектуал, за яким закріпився ярлик «психоаналітика», «душе- знавця». Мабуть тому Роман Киселюк порівнює його з Достоєвським.
Бажаємо Степану Васильовичу нових творчих успіхів та надіємось на нові цікаві зустрічі.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *