Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що розширює гарантії працевлаштування учасників Антитерористичної операції

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є надання якісних, адресних, соціальних послуг щодо сприяння у працевлаштуванні учасникам Антитерористичної операції.

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є надання якісних, адресних, соціальних послуг щодо сприяння у працевлаштуванні учасникам Антитерористичної операції.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що розширює гарантії працевлаштування учасниківАнтитерористичної операції.

Законом України від 07.07.2016 № 1436-VIII внесено зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які безпосередню брали участь в Антитерористичній операції. Даний Закон набере чинності 30.08.2016, тобто через місяць з дня його опублікування в газеті «Голос України» від 30.07.2016 № 143.

Зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» розширюють перелік категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та включають в нього учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах Антитерористичної операції у період її проведення.

Зміни стосуються лише осіб, які зареєстровані у Державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні.

Реалізація положень Закону сприятиме працевлаштуванню учасників Антитерористичної операції, оскільки відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце, за направленням Державної служби зайнятості, зазначених осіб, строком не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Протягом січня-липня 2016 року 1183 особи з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в Антитерористичній операції, отримували послуги служби зайнятості області, з них 1101 особа мала право на отримання допомоги по безробіттю, 160 осіб працевлаштовані, 40 осіб брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, 49 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 70 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості.

Для уточнення інформації звертатися до відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Івано-Франківського обласного центру зайнятості тел.: 75-56-14

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *