Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Проблеми безпечного материнства й дитинства обговорили спеціалісти ДОЗ ОДА

27 лютого відбулося засідання «круглого столу» на тему «Чи гарантуватиме держава українцям безпечне материнство та дитинство у найближчі 5 років?».

27 лютого відбулося засідання «круглого столу» на тему «Чи гарантуватиме держава українцям безпечне материнство та дитинство у найближчі 5 років?».
 У його роботі взяли участь головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак, позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з неонатології Людмила Тачинська, підлітковий акушер-гінеколог Центру планування сім’ї ОПЦ Христина Гусак та керівник проекту USAID «Репродуктивне здоров’я в Україні», представник БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Олена Панченко.
Ініціаторами засідання стали Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID у партнерстві з Івано-Франківським прес-клубом.          
За поняттям «збереження репродуктивного здоров’я» стоять прості, проте дуже важливі для кожного українця речі, а саме можливість безпечно зачати, виносити та народити здорову дитину. В умовах економічної і демографічної кризи та наявного військового конфлікту в Україні, з одного боку, а також відсутності державних гарантій та підтримки цієї сфери (за відсутності державної програми з РЗ/ПС на наступні п’ять років), з іншого боку, питання безпечного материнства, дитинства та збереження репродуктивного здоров’я українців знаходяться у великому ризику.
Україна як держава-член Організації Об’єднаних Націй приєдналася до виконання Цілей сталого розвитку і взяла на себе відповідні міжнародні зобов’язання. Зокрема, це передбачає виконання Цілі 3 – щодо здоров'я і благополуччя, Цілі 5 – досягнення гендерної рівності, та Цілі 10 – скорочення нерівності.
«Досягати цих цілей заважає чимало чинників, – говорить Олена Панченко, – зокрема, cкорочення чисельності населення, як результат перевищення смертності над народжуваністю, незадовільний стан здоров’я населення і низька тривалість життя, а також висока передчасна смертність населення, особливо серед чоловіків у працездатному віці. Не поліпшують ситуації трудова міграція та збройний конфлікт на сході України».
Як повідомила керівник проекту, за підтримки держави та за десять років дії попередньої державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» до 2015 р. в Україні (2006 – 2015 рр.) вдалося знизити материнську смертність – на 53%, смертність дітей до 1 року – на 38%. Не стояла осторонь і громадськість, зокрема Благодійний фонд «Здоров'я жінки і планування сім'ї» провів незалежне оцінювання політик і послуг у галузі репродуктивного здоров’я та виконання державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» 2006-2015 рр. Експерти фонду – у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України та провідними національними та міжнародними експертами у сфері РЗ/ПС, – ініціювали розробку концепції нової Державної соціальної програми 2017-2021 рр. За ініціативи Фонду було створено Всеукраїнську коаліцію з репродуктивного здоров’я та планування сімі’ї , яка об’єднує 40 провідних НУО та індивідуальних експертів із 19-ти регіонів України.
Щодо репродуктивного здоров’я на Прикарпатті, то за словами обласного спеціаліста з акушерства та гінекології Володимира Дзьомбака, обласною радою було затверджено програму до 2020 року, яка передбачає на кожен рік фінансування близько п’яти мільйонів гривень. На 2017 рік вже виділено 500 тисяч гривень на медикаменти. Також спеціаліст повідомив, що планується купівля реанімобіля для виїзної бригади акушер-гінекологів. 
Фахівці зазначають, що завдяки попередній програмі, вдалося провести чимало тренінгів для профільного медичного персоналу, друкувались інформаційні буклети на дану тематику для школярів, проводилося фінансування щодо забезпечення регіонів України дороговартісними препаратами як для матері, так і для новонародженої дитини. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *