Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Провадиться робота щодо соціального забезпечення дітей з обмеженими функціональними можливостями

      Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  перерахунки та виплати усіх видів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, проводяться своєчасно.

      Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  перерахунки та виплати усіх видів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, проводяться своєчасно.
   На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», щодо забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім’ї проводиться відповідна робота: протягом 2013 року 13 дітей-інвалідів забезпечено кріслами- колісними, двох дітей-інвалідів забезпечено допоміжними засобами для особистої гігієни, трьох дітей-інвалідів забезпечено меблями (2 шведські стінки, 1 стіл-парта), одній дитині-інваліду видано поручні. На забезпечення протезно-ортопедичними виробами видано 160 направлень.

        У 2013 році підгрупу А встановлено 38 дітям-інвалідам району. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації перерахунки надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А проведені своєчасно.
         Рішенням двадцять першої сесії районної ради від 14.11.2013 року №593-21/2013 «Про створення Комунального підприємства «Районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» Надвірнянської районної ради» створене комунальне підприємство «Районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» та затверджено його Положення. Листом від 09.12.2013 № 610/01-18/006 райдержадміністрація звернулась до облдержадміністрації з проханням сприяти у винесенні на розгляд наступної сесії обласної ради питання передачі в оренду Надвірнянському районному центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів приміщення Надвірнянського будинку дитини. Листом від 10.01.2014 № 20/01-3 управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулося в департамент охорони здоров’я облдержадміністрації за погодженням на передачу в оренду вищезгаданого приміщення.
На сесії районної ради від 27.12.2012р. отримано рішення №40517/2012 «Про утворення центру первинної медико-санітарної допомоги в Надвірнянському районі». Планується відкриття лікарських амбулаторій загальної практики в с.с Добротів, Заріччя та Гвізд шляхом реорганізації фельдшерсько-акушерських пунктів в населених пунктах з чисельністю мешканців більше 1000. На даний час проводиться перепідготовка лікарів-терапевтів та педіатрів за спеціальністю загальна  практика-сімейна медицина. 
        При підготовці заходів (пропозиції) до районної Програми соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних житттєвих обставинах, на 2014 рік, з метою забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують житла, служба у справах дітей буде звертатися щодо виділення коштів на придбання житла дітям пільгової категорії та особам з їх числа, в сумі 50 тис. грн.
Станом на 3 грудня 2013 року на обліку громадян, які потребують поліпшеня житлових умов, за місцем їх походження або проживання, перебуває: 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 3 дітей виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, 2 дітей перебувають в закладах на повному державному забезпеченні.
Передбачено завершити будівництво та ввести в експлуатацію дошкільні навчальні заклади в селах Білі Ослави та Лісна Тарновиця, а також створити навчально-виховні комплекси в населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади, а саме в с.с. Битків, Назавизів, Чорний Потік, Молодків.
Для забезпечення реалізації права на освіту дітей з обмеженими  фізичними можливостями 104 дитини навчаються за індивідуальною програмою, яка розроблена відповідно до можливостей дитини та погоджується з батьками.
Фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді впродовж 2013 року виявлено 565 сімей, в яких виховується 535 дітей з функціональними  обмеженнями.
Фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді впродовж 2013 року здійснено соціальне інспектування 510 сімей, в яких виховуються 515 дітей з функціональними обмеженнями, з них 38 сімей перебувають під соціальним супроводом.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації з метою вивчення думки батьків, які виховують дітей з функціональними обмеженнями, розроблено анкети-опитування та проведено анкетування щодо визначення потреби у послугах денного перебування.
З метою проведення заходів  для дітей та молоді з функціональними обмеженнями протягом 2013 року працівники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації співпрацювали з молодіжними громадськими організаціями «Агапе», «Милосердний Самарянин», «Архибратство Йосафата», благодійним фондом «Карітас», НСОУ станицею с.Білі Ослави і м.Надвірна.
4 дітей району з функціональними обмеженнями взяли участь в обласному фестивалі для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе».
03.12.2013р. троє осіб з особливими потребами взяли участь в обласному фестивалі для молоді з творчими можливостями  «Горицвіт».
Впродовж 2013 року в районі проводились культурно-мистецькі заходи для дітей:
–                       організовано акцію «Великодня писанка», в якій взяло участь 3 дітей з функціональними обмеженнями та 4 волонтерів, учасники акції отримали  подарунки;
–                       за сприянням голови райдержадміністрації, відділу освіти, служби у справах дітей та благодійних організацій району була проведена акція «Ти не один», в якій взяли участь 10 дітей-інвалідів;
–                       до Дня захисту дітей організовано ігротеку, на яку також були запрошені діти з функціональними обмеженнями;
–                       ­­­­­­03.12.2013р. проведено майстер-клас по виготовленні Новорічних прикрас для ялинки (взяли участь 15 дітей з функціональними обмеженнями);
–                       05.12.2013р. проведено майстер-клас з бісероплетіння (виготовлення квітів) в с. Білі Ослави;
–                       20.11.2013р. в смт. Ланчин було проведено майстер-клас по виготовленні виробів зі шкіри та по виготовленні Новорічної свічки.
В загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах району функціонує 9 майданчиків із синтетичним покриттям та 96 спортивних майданчиків. В с. Тисменичани, с. Білі Ослави, пр.Черник с. Зелена проводиться модернізація спортивних площадок для встановлення синтетичного покриття.
Керуючись регіональною цільовою програмою «Спортивний майданчик» на 2012-2016 роки, відповідно до якої облаштувати на територіях загальноосвітніх шкіл майданчиків із синтетичним покриттям за рахунок обласного та районного бюджетів, в кожному населеному пункті району планується відкрити спортивні площадки із синтетичним покриттям по різних видах спорту. 
          У газеті «Народна воля» опубліковано статті:
                       – «Дитячі долі в руках дорослих»;
                       – «Комісія уповноважена вирішувати»;
                       – «Про право дітей на житло»;
                       – «Прийміть дитину в свою у свою сім’ю»;
                       – «Зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу
                           інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»,                  
а також жителів Надвірнянщини ознайомлено з проханням Снятинського дитячого будинку-інтернат для дітей-інвалідів та сиріт щодо реалізації продукції, яку виготовляють його вихованці.
             На ТРК «Надвірна» протягом листопада транслювався ролик на тему: «Як усиновити дитину».
 
 
 
Начальник управління                                               Андрій Креховецький
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *