Районний центр зайнятості

Надвірнянський районний центр зайнятості
Адреса: м-н Шевченка,1
Тел.: 2-32-65; 2-34-61; 2-21-82
Керівник: Петрішак Володимир Васильович

Служба зайнятості – надійний помічник в пошуку роботи
Якщо Ви залишилися без роботи або бажаєте змінити місце роботи – звертайтеся до місцевого центру зайнятості.
Якщо Ви завітали вперше – зверніться до диспетчера-консультанта. Він пояснить як користуватися інформаційними матеріалами та технічними засобами, що розміщені у центрі зайнятості.

У секторі самостійного пошуку роботи Ви маєте можливість самостійно знайти інформацію про вільні робочі місця (розмір заробітної плати, характер та режим роботи, професійні вимоги до кандидатів) і вибрати кращі варіанти свого працевлаштування.
Якщо в секторі самостійного пошуку роботи Ви не знайшли необхідної інформації, диспетчер спрямує Вас до спеціаліста з працевлаштування, який допоможе підібрати підходящу роботу з урахуванням Ваших кваліфікаційних характеристик та побажань.

Також, спеціалісти центрів зайнятості:
– нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування;
– у разі неможливості працевлаштування за фахом допоможуть зорієнтуватися у виборі чи зміні професії;
– допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо результативного пошуку роботи та технікою самопрезентації роботодавцю;
– запропонують відвідати тематичні або загальні постійно діючі семінари та тренінги;
– нададуть профінформаційні послуги та індивідуальні консультації з професійної орієнтації.

Відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби зайнятості та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи або працевлаштовуватися самостійно.
Реєстрації в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, підлягають усі незайняті громадяни, які звернулися до служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи та виявили бажання зареєструватись у службі незалежно від причини звільнення з підприємства, установи, організації.
Звертайтесь до державної служби зайнятості – ми працюємо для Вас!

 

Довідка
про роботу Надвірнянської районної філії
Івано-Франківського обласного центру зайнятості за 2019 рік

Важливим чинником у оцінці стану ринку праці району є створення нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності району. За сприянням служби зайнятості району протягом січня-грудня 2019 року працевлаштовано на вільні та новостворені робочі місця 3079 осіб, що на 267 осіб більше ніж у 2018 році (за 2018р – 2812осіб).
Районною філією протягом 2019 року вживались дієві заходи щодо надання адресних соціальних послуг як роботодавцям так і незайнятим особам з метою стабілізації та покращення на ринку праці.
З січня 2019 року у Державній службі зайнятості запроваджено Інститут кар’єрного радника, згідно якого фахівці філії здійснюють повний супровід клієнтів для їх подальшого працевлаштування. Одним із ключових інструментів, які використовують в роботі кар′єрні радники для надання дієвої допомоги у пошуку роботи є розробка спільно з клієнтом індивідуального плану працевлаштування, основаного на взаємних обов’язках шукача роботи та фахівця служби зайнятості.
Протягом січня-грудня 2019року послугами служби зайнятості скористалися 5764 громадян, статус безробітного отримали 2093 осіб. Станом на 01 січня 2020 року чисельність безробітних громадян становить 635 осіб.
Для сталого функціонування та розвитку економіки району, збільшення рівня зайнятості осіб, одним із ключових факторів є розвиток малого підприємництва. За рахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю власну справу започаткували 3 осіб, з числа безробітних та отримали допомогу для започаткування підприємницької діяльності в сумі 118,1 тис.грн.
Надвірнянською районною філією активно проваджувалася постанова Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 року №347, якою затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, шляхом проведення інформаційної, роз’яснювальної роботи, районною філією працевлаштовано на новостворенні робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 66 осіб та відшкодовано ЄСВ в сумі 848,2 тис.грн.
Для забезпечення потреб роботодавців у кваліфікованій робочій силі в комплексі послуг, які надає служба зайнятості, значна увага приділяється професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації безробітних, зокрема, направленню безробітних на навчання безпосередньо під конкретне замовлення роботодавців, що надає змогу після закінчення навчання бути працевлаштованим на підприємстві-замовнику. Так, Надвірнянською районною філією протягом 2019 року направлено на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 500 безробітних осіб, які по закінченню навчання працевлаштовані.
Важливим фактором підтримки безробітних у період пошуку постійного робочого місця, збереження мотивації до праці громадян з тривалим періодом безробіття є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Протягом січня-грудня 2019 року районною філією було направлено 1073 особи на громадські та тимчасові роботи , з них 20 осіб взяли участь в громадських роботах за рахунок співфінансування місцевого бюджету та центру зайнятості. Центром зайнятості профінансовано оплату праці даних робіт в сумі 27,9 тис.грн.
Протягом січня – грудня 2019 року на обліку в районній філії перебувало 68 осіб з інвалідністю, з них 26 осіб було працевлаштовано, 12 осіб проходило навчання.
Особлива увага приділяється особам, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, які не достатньо конкурентоспроможні на ринку праці. За звітний період з цієї категорії працевлаштовано 511осіб, з них 249 осіб з числа безробітних, а 262 осіб – шукачі роботи.
Протягом січні – грудня 2019 на обліку в районній філії перебувало 2 осіб, з числа внутрішньо переміщених осіб. Дані особи проходили навчання шляхом стажування у роботодавця та працевлаштовані.
За січень-грудень 2019 року 73 учасники антитерористичної операції отримували послуги служби зайнятості. За цей період 65 особам призначено допомогу по безробіттю, працевлаштовано 10 осіб, з них 2 осіб проходили професійне навчання.
Задля наближення послуг до роботодавця та спрощення комунікацій в процесі укомплектування вакансій та підбору персоналу службою зайнятості впроваджена послуга рекрутингу. Фахівці-рекрутери здійснюють підбір персоналу не масово, а індивідуально з урахування побажань та вимог усіх роботодавців, сприяють прискоренню пошуку кандидатів на вакантні посади з усіх шукачів роботи, які дійсно хочуть працювати і готові навчатися, а не тільки з числа безробітних. За період 2019 року за допомогою фахівців-рекрутерів Надвірнянської районної філії працевлаштовано 61особу.
Важливим напрямком роботи районної філії і служби зайнятості в цілому є профорієнтаційна робота як з зайнятим так і з незайнятим населенням у процесі пошуку роботи і побудови кар’єри. Профорієнтація в службі зайнятості допомагає надати необхідну інформацію та полегшити пошук майбутньої професії та професійної діяльності. Фахівцями районної філії проводяться групові та масові заходи, які сприяють подальшому працевлаштуванню клієнтів служби зайнятості та їхній психологічній підтримці. Це є семінари-тренінги з техніки пошуку роботи, навчальні семінари з організації підприємницької діяльності, професіографічні екскурсії на підприємства, інформаційні заходи для різних категорій громадян. Так за період січня-грудня 2019 року Надвірнянською районною філією для шукачів роботи проведено 264 семінари з техніки пошуку роботи, 40 тренінгів, 20 заходів на орієнтацію з підприємницької діяльності, 142 інформаційних семінари щодо переваг легальної зайнятості.
Не менш важливою ділянкою профорієнтаційної роботи є робота з учнівською та студентською молоддю. За 2019 рік районною філією проведено 289 групових та масових заходів з даною категорією осіб.
Одним з пріоритетних напрямків діяльності районної філії є співпраця з об’єднаними територіальними громадами. З метою наближення соціальних послуг до клієнтів, створення системи оперативного і безперешкодного реагування на потреби жителів об’єднаних територіальних громад, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та роботодавців в кожній ОТГ району зосереджені робочі місця для фахівців Надвірнянської районної філії, де ними надається ввесь спектр послуг служби зайнятості саме для жителів даних громад. За період 2019 року надано 655 індивідуальних послуг та проведено 11 виїзних групових заходів.
На сьогодні служба зайнятості є сервісною установою, яка надає допомогу людям, пропонує широкий спектр послуг щодо підбору персоналу, запроваджує нові механізми самопрезентації як роботодавців, так і шукачів роботи, в тому числі і в режимі он-лайн та завжди відкрита до співпраці.

Директор В.В.                                                                                                                         Петрішак