Районний центр зайнятості

Надвірнянський районний центр зайнятості
Адреса: м-н Шевченка,1
Тел.: 2-32-65; 2-34-61; 2-21-82
Керівник: Петрішак Володимир Васильович

Служба зайнятості – надійний помічник в пошуку роботи
Якщо Ви залишилися без роботи або бажаєте змінити місце роботи – звертайтеся до місцевого центру зайнятості.
Якщо Ви завітали вперше – зверніться до диспетчера-консультанта. Він пояснить як користуватися інформаційними матеріалами та технічними засобами, що розміщені у центрі зайнятості.
У секторі самостійного пошуку роботи Ви маєте можливість самостійно знайти інформацію про вільні робочі місця (розмір заробітної плати, характер та режим роботи, професійні вимоги до кандидатів) і вибрати кращі варіанти свого працевлаштування.
Якщо в секторі самостійного пошуку роботи Ви не знайшли необхідної інформації, диспетчер спрямує Вас до спеціаліста з працевлаштування, який допоможе підібрати підходящу роботу з урахуванням Ваших кваліфікаційних характеристик та побажань.
Також, спеціалісти центрів зайнятості:
– нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування;
– у разі неможливості працевлаштування за фахом допоможуть зорієнтуватися у виборі чи зміні професії;
– допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо результативного пошуку роботи та технікою самопрезентації роботодавцю;
– запропонують відвідати тематичні або загальні постійно діючі семінари та тренінги;
– нададуть профінформаційні послуги та індивідуальні консультації з професійної орієнтації.
Відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби зайнятості та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи або працевлаштовуватися самостійно.
Реєстрації в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, підлягають усі незайняті громадяни, які звернулися до служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи та виявили бажання зареєструватись у службі незалежно від причини звільнення з підприємства, установи, організації.
Звертайтесь до державної служби зайнятості – ми працюємо для Вас!
Довідка
про роботу Надвірнянської районної філії
Івано-Франківського обласного центру зайнятості за 2017рік

Важливим чинником у оцінці стану ринку праці району є створення нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності району. За сприянням служби зайнятості району протягом січня – грудня 2017 року працевлаштовано на вільні та новостворені робочі місця 2181 осіб, що на 69 осіб менше ніж у 2016 році (за 2016р. – 2250осіб).
Районною філією протягом  2017 року вживались дієві заходи щодо надання адресних соціальних послуг як роботодавцям так і незайнятим особам з метою стабілізації та покращення на ринку праці.
Протягом січня – грудня 2017 року послугами служби зайнятості  скористалися 4762 громадян, статус безробітного отримали 3332 осіб.  Станом на 01 січня  2018 року чисельність безробітних громадян становить 1125 осіб, що на 49 осіб більше ніж за аналогічний період 2017 року (станом на 01.01.2017року – 1076 осіб).
Для сталого функціонування та розвитку економіки району, збільшення рівня зайнятості осіб, одним із ключових факторів є розвиток малого підприємництва. За рахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю  власну справу започаткували 3 осіб, з числа безробітних на суму 102,5тис.грн.
Надвірнянською районною філією активно проваджувалася постанова Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 року №347, якою затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, шляхом проведення інформаційної, роз’яснювальної роботи, районною філією працевлаштовано на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 72 осіб. Компенсовано єдиного внеску роботодавцям на суму 662,7 тис. грн.
Для забезпечення потреб роботодавців у кваліфікованій робочій силі службою зайнятості району протягом 2017 року направлено на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 434 особи.
Важливим фактором підтримки безробітних у період пошуку постійного робочого місця, збереження мотивації до праці громадян з тривалим періодом безробіття є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Протягом січня-грудня 2017 року районною філією було направлено 1063 осіб на громадські та тимчасові роботи (38 осіб взяли участь в громадських роботах за рахунок співфінансування місцевого бюджету та центру зайнятості  – на суму 50,7 тис. грн.)
У січні – грудні 2017 року за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості звернулося 108 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з яких 98 особам було надано статус безробітного. Працевлаштовано службою зайнятості у звітному періоді 30 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Особлива увага приділяється особам, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню,  які не достатньо конкурентоспроможні  на ринку праці. (Працевлаштовано 276 осіб).
Протягом  січні – грудня 2017  перебувало на обліку в районній філії зайнятості  9 осіб, з числа внутрішньо переміщених осіб (мешканців АР Крим, Донецької та Луганської областей). Службою зайнятості було працевлаштовано 4 осіб.
За січень – грудень 2017 року учасник антитерористичної операції отримував послуги служби зайнятості. За цей період 156 особам призначено допомогу по безробіттю, працевлаштовано 20 осіб, з них 1 особа отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької  діяльності та започаткували власну справу.

Директор                                                                                              В.В.Петрішак