Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Респект-зустріч

Сучасна українська література відбулася. Є багато відомих талановитих письменників, які пишуть на всі читацькі смаки і уподобання. Своє вагоме місце в літературному процесі зайняв і цьогорічний Шевченківський лауреат Мирослав Дочинець. Гарного липневого дня надвірнянці, шанувальники його творчості (за сприяння лікаря-невропатолога Ольги Кравчук та поетеси Надії Павлик) вельми велелюдно зібрались в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва на зустріч з улюбленим письменником. Мирослав Іванович за освітою журналіст, але вважає, що його як особистість сформували бібліотеки, люди і Бог. Є автором багатьох книг, проживає в Мукачеві, є головним редактором і директором заснованого ним видавництва «Карпатська вежа». На сьогодні Мирослав Дочинець – один з найзатребуваніших читацькою аудиторією авторів, твори якого видаються накладами в сотні тисяч. В чому його феномен? Мабуть, в тому, що в його книгах – глибинний, невичерпний дух Карпат, дух України, нурт живої природи, правда про людську душу, яка шукає себе в цьому світі, глибинний пласт гуцульського фольклору. Євген Серстюк в передмові до книги «Лад» («Многії літа. Благії літа». «Вічник». «Світован») пише: «… то справді сповнена християнського духу книга, якої в нас не було…», «таких книг давно бракує в українському культурному просторі. Книг про українську людину, яка залишається собою на бездоріжжях ХХ віку». Слід відзначити також мову Мирослава Дочинця – насичену, оксамитову, живу, рідну; автор дуже шанобливо ставиться до слова як субстанції, вважає, що талановите володіння ним – річ містична.
Мирослав Іванович представляв свої книги, говорив про кожну з них, про мудреця Андрія Ворона – героя його творів, відповідав на численні запитання, а спрагла аудиторія ловила кожне слово, бо йому вірять, як і його книгам. До речі, книги Дочинця купують по декілька примірників і дарують рідним, друзям на свята. Присутні висловлювали улюбленому письменнику слова вдячності за творчість, а по закінченні зустрічі треба було бачити чергу за книгами. Книги Мирослава Дочинця мають свою читацьку аудиторію. Вона різна за віком, соціальним станом, але прагне того християнського, високоморального духу, який присутній в книгах письменника.

Мирослав Іванович відзначає, що він – письменник гоголівського типу, вважає, що письменник має слухати голос неба, проектувати та передавати в слові речі глибинні, первісні. «Якщо Бог на першому місці, то все інше буде на своїх місцях» – сповідує він народну мудрість і закликає до цього своїх читачів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *