Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Що варто знати про Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками

Вона є органом державної влади, який здійснює контроль за лікарськими засобами на всіх етапах обігу — від виробництва, ввезення на територію України, реалізації та застосування. На території області таке завдання покладено на Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області. Контроль якості ліків здійснюється шляхом проведення перевірок аптечних та лікувальних закладів різних форм власності.
Держлікслужба перевіряє додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, дотримання вимог яких є невід’ємною складовою у забезпеченні якості ліків.

Також уже кілька років служба є органом державного ринкового нагляду, що здійснює перевірку характеристик медичних виробів.

Планові перевірки здійснюються у відповідності до затверджених планів, які до початку календарного року висвітлюються на сайті служби, позапланові – за наявності підстав у відповідності до чинного законодавства.

На сьогодні в Україні належна якість лікарських засобів забезпечується функціонуванням у фармацевтичному секторі системи трирівневого контролю:

державний (по серійний) контроль якості лікарських засобів іноземного виробництва при їх ввезенні в Україну;
вхідний візуальний контроль кожної серії лікарських засобів, який здійснюється спеціально призначеними уповноваженими особами в аптеках та в лікувально-профілактичних закладах;
подальший державний контроль якості лікарських засобів під час реалізації, зберігання та медичного застосування, який проводиться державними інспекторами при перевірках аптечних та лікувальних закладів.
Основним напрямком діяльності служби є попередження випадків використання, реалізації, розповсюдження неякісних, незареєстрованих, фальсифікованих ЛЗ, тобто забезпечення реалізації основного права людини — права на охорону та поліпшення здоров’я шляхом забезпечення населення ефективними, безпечними та якісними ліками.

За наявності законних підстав вважати, що лікарський засіб є неякісним, незареєстрованим або фальсифікованим, Держлікслужба видає розпорядження про заборону обігу лікарського засобу або окремої серії.

Інформація про виявлені та заборонені фальсифіковані лікарські засоби та лікарські засоби невідповідної якості доводиться до відома населення України шляхом розміщення в режимі он-лайн на офіційному сайті Держлікслужби (www.dls.gov.ua).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *