Соціальний захист учасників антитерористичної операції та їх сімей

Інформація
щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції/
операції Об’єднаних сил

Загальна частина
В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку перебувають: 3 сім’ї загиблих учасників АТО (Ломей, Гаркавенко, Фурман) та 2 сім’ї померлих учасників АТО від захворювання отримане в зоні проведення АТО (Ментинський, Головченко), 619 учасників АТО/ООС, з них: 48 – отримали поранення, травму чи захворювання. Встановлено статус: «учасник бойових дій» – 598 учасникам АТО/ООС, «особа з інвалідністю внаслідок війни» – 18 учасникам: з них 4 – ІІ групи, 14 – ІІІ групи.

Допомога з районного бюджету
В районі було прийнято на 2016-2019 роки Програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), в операції Об’єднаних сил (ООС), яка затверджена рішенням районної ради від 18.02.2016 № 122-4/2016.
Відповідно до зазначених у Програмі заходів у 2019 році з районного бюджету проведено виплати на загальну суму 355,9 тис. грн:
– одноразова грошова допомога особам, які отримали захворювання в зоні АТО/ООС (5 учасникам) та учасникам АТО/ООС (20 особам) – 42,0 тис.грн;
– додаткова виплата сім’ям загиблих (померлих), смерть яких пов’язана з участю в АТО/ООС, на неповнолітніх дітей до досягнення ними 18-річного віку (якщо діти навчаються – до 23 років) – 21,9 тис. грн;
– відшкодування витрат виконавцю за розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки учасникам АТО/ООС (на 20 учасників) – 48,0 тис. грн.;
– грошова допомога на поліпшення житлових умов учасників АТО/ООС (22 учасникам по 5000 грн кожному) – 110,0 тис.грн;
– одноразова матеріальна допомога для забезпечення паливними дровами учасникам АТО/ООС (4 учасникам по 1500 грн) – 6,0 тис. грн.;
– щомісячна допомога сім’ям загиблих осіб, які брали участь в АТО/ООС, перебуваючи у складі добровольчих формувань – 13,5 тис. грн;
– забезпечення функціонування Центру допомоги учасникам АТО – 25,0 тис. грн.;
– допомога на лікування учасникам АТО (1 учаснику) – 30,0 тис. грн;
– проходження професійної адаптації учасниками АТО/ООС (пройшли навчання 5 учасників) – 32,5 тис. грн;
– додаткова виплата бійцям-добровольцям (6 особам) – 27,0 тис. грн.
Також учасникам АТО/ООС, які ще не отримали посвідчення учасника бойових дій, надаються підьги з районного бюджету у розмірі 50% на газо- та електропостачання. Такими пільгами користуються 10 учасників АТО.

Санаторно-курортне лікування
На обліку на санаторно-курортне лікування у 2019 році перебувало 29 учасників АТО/ООС, з них 11 учасникам видано путівки на санаторно-курортне лікування, з державного бюджету використано коштів на суму 89,4 тис. грн.

Реабілітація учасників АТО/ООС
У 2019 році направлено на проходження психологічної реабілітації 3 учасників АТО/ООС, з державного бюджету використано коштів на суму 33,0 тис. грн.

Професійне навчання
У 2019 році пройшли навчання на водія автотранспортного засобу категорії «В» 9 учасників АТО/ООС, з державного бюджету використано коштів на суму 65,1 тис. грн.

Забезпечення житлом
У 2015 році сім’ї загиблого добровольця Ломей придбано 2-х кімнатну квартиру, у 2017 році – матері загиблого учасника АТО Гаркавенко придбано 2-х кімнатну квартиру та 2 особам з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни Липовенко і Федорів придбано 3-х і 2-х кімнатні квартири, у 2018 році – сину померлого учасника АТО Головченко придбано 3-х кімнатну квартиру, у 2019 році – матері померлого учасника АТО Головченко придбано 2-х кімнатну квартиру. Подано потребу в коштах на придбання житла особі з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни Губ’яну та учаснику бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб Козак.

Надання соціальних послуг
Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 41 оцінку потреб сімей учасників АТО/ООС. За результатами оцінок потреб сім’ї учасників АТО/ООС отримали послуги щодо:
– психологічної підтримки – 12 осіб;
– юридичної допомоги – 18 осіб;
– влаштування дітей до дошкільних та шкільних закладів освіти – 5 дітей;
– отримання гуманітарної допомоги – 9 сімей;
– лікування/оздоровлення – 10 осіб;
– оформлення/відновлення документів – 20 сімей.

Медичне забезпечення
У 2019 році взято на облік та отримали стаціонарне лікування 35 учасників АТО/ООС, під диспансерним наглядом перебуває 604 учасники. Використано коштів: на амбулаторне лікування – 44,1 тис. грн., на зубопротезування – 20,0 тис. грн..

Працевлаштування
Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості учасникам АТО/ООС надається повний спектр послуг щодо сприяння у працевлаштуванні. Протягом 2019 року такі послуги отримали 73 учасники.
За цей період 65 особам призначено допомогу по безробіттю, працевлаштовано 10 осіб, з них 2 осіб проходили професійне навчання.

Оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО/ООС, сімейний відпочинок
У 2019 році оздоровились та відпочили у всеукраїнських, обласних та районних таборах 21 дитина учасників АТО/ООС.
7 сімей учасників АТО/ООС за рахунок коштів обласного бюджету направлено на сімейний відпочинок в ДО «Синьогора».
328 дітей учасників АТО отримали подарунки до дня Святого Миколая.

Харчування дітей учасників АТО/ООС
Діти учасників АТО/ООС у дошкільних та шкільних освітніх закладах харчуються безкоштовно. У шкільних навчальних закладах охоплено безкоштовним харчуванням 150 дітей учасників АТО/ООС, використано коштів 413,0 тис. грн. ( в розрахунку 17 грн на одну дитину).

Надання земельних ділянок
Станом на 25.01.2020 року загальна кількість звернень учасників АТО/ООС про надання земельних ділянок становить 447 особи.
На даний час видано дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок:
в межах населених пунктів 157 учаснику та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції на загальну площу 43.77 га, в тому числі 157 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на загальну площу 15.52 га (21 земельна ділянка по Надвірянській міській раді, 31 земельних ділянок по Краснянській сільській раді, 37 земельних ділянок по Пнівській сільській раді, 28 земельних ділянок по Зарічанській сільській раді, 18 земельних ділянок по Гвіздській сільській раді, 10 по Добротівській сільській раді, 2 земельні ділянки по Цуцилівській сільській раді, 7 земельні ділянки по Гаврилівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Чорнопотоківській сільській раді, 1 земельна ділянка по Волосівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Каміннецькій сільській раді) та 27 для ведення особистого селянського господарства на загальну площу 28,25 га (9 земельних ділянок по Білоославській сільській раді, 7 земельних ділянок по Парищенській сільській раді, 4 земельні ділянки по Волосівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Ліснотарновицькій сільській раді, 1 земельна ділянка по Середньомайданській сільській раді, 1 земельна ділянка по Зарічанській сільській раді, 1 земельна ділянка по Ланчинській селищній раді, 1 земельна ділянка по Каміннецькій сільській раді, 1 земельна ділянка по Пнівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Зарічанській сільській раді);
за межами населених пунктів 80 учасникам антитерористичної операції на загальну площу 10,6 га для ведення особистого селянського господарства (69 земельних ділянок по Тисменичанській сільській раді, 1 земельна ділянка по Білоославській сільській раді).
Виготовлено правовстановлюючі документи 161 учасникам антитерористичної операції на загальну площу 20.11 га, з них: 107 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (21 земельна ділянка по Надвірянській міській раді, 29 земельних ділянок по Краснянській сільській раді, 28 земельних ділянок по Зарічанській сільській раді, 17 по Гвіздській сільській раді, 8 по Добротівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Чорнопотоківській сільській раді, 1 земельна ділянка по Цуцилівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Каміннецькій сільській раді,) та 53 для особистого селянського господарства (у тому числі: 39 земельних ділянок на території Тисменичанської сільської ради, 8 земельних ділянок на території Білоославської сільської ради, 1 земельна ділянка по Волосівській сільській раді, 1 земельна ділянка на території Ланчинської селищної ради, 1 земельна ділянка по Каміннецькій сільській раді, 1 земельна ділянка по Пнівській сільській раді, 1 земельна ділянка по Парищенській сільській раді, 1 по Добротівській сільській раді, 1 по Зарічанській сільській раді).
Знаходиться на опрацюванні (в роботі) 183 заяви, в т.ч.:
175 заяви у Надвірнянській міській раді (розробляється новий генплан м. Надвірна, за кошти міського бюджету),
6 заяви по Саджавській сільській раді (відсутні кошти на зміни до генплану та на списання меліоративних систем),
2 заяви по Гвіздській сільській раді.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *