Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Спецпідрозділ «Беркут» – стиль життя»

 

   «Дотримуйтеся законності і повертайтеся живі-здорові!» – ось головний девіз  спецпідрозділу «Беркут».

 

   «Дотримуйтеся законності і повертайтеся живі-здорові!» – ось головний девіз  спецпідрозділу «Беркут».
Батальйон міліції спеціального призначення особливо ефективний в екстремальних ситуаціях. Скупі рядки кримінальної хроніки не дають змоги згадувати правоохоронців, які безпосередньо беруть участь у тих чи інших заходах – затриманні крадіїв, хуліганів, наркокур’єрів чи втихомиренні надміру агресивних футбольних фанів. “Беркутівців” часто кличуть на підмогу інші підрозділи міліції, які розкривають злочини по гарячих слідах, або проводять спецоперації. Нерідко бійці самостійно виявляють правопорушення, локалізовують озброєних зловмисників. Тому “Беркут” і зажив доброї слави.
    
Авторитетність батальйону “в народі” навіть призвела до того, що деякі приватні охоронні фірми вдалися до хитрощів та використовують для своїх працівників уніформу, подібну до “беркутівського” міського камуфляжу (виконаний з “маскувальної” тканини у сіро-синіх тонах).

     Потрапити у це елітне формування мріє чимало юнаків. Але той, хто йде працювати у “Беркут”, повинен усвідомлювати, що це одна із найважчих ділянок.  Потенціал новачка можна розпізнати одразу. А решта залежить виключно від нього самого – його наполегливості та бажання, вміння підпорядковувати свій стиль буття вимогам служби. Якщо хтось приходить сюди тільки заради стабільної зарплатні, то користі від такого працівника,звісно,небагато. 
     
Нерідко однією з ознак справжнього фахівця називають таке собі “шосте” чуття – інтуїцію. Хоча насправді це не що інше, як навички, майстерність, досвід. І той професійний “нюх” часто необхідний правоохоронцям в екстремальних ситуаціях, коли цінна кожна секунда для прийняття, можливо життєвоважливого, рішення. Наділені такими якостями й “беркутівці”, особливо ті, що в підрозділі не менш як п’ять років.
Без сумніву, уміння зорієнтуватися в ситуації, певною мірою навіть її передбачити, дуже згодиться й під час охорони громадського порядку на масових заходах. Скажімо, наближення того ж футбольного чемпіонату вимагатиме від бійців спецпідрозділу не лише силової підготовки, а й здатності миттєво розпізнати – на яку групу фанатів варто спрямувати увагу, аби одразу охолодити молодь, схильну до агресивних дій.

    Бійці спецпідрозділу ніколи не розцінюють звичайних громадян, як потенційних порушників. Навіть до хуліганів чи зловмисників вони не виявляють негативних емоцій, наприклад, зневаги чи ненависті, як часто гадають люди, упереджені до “силовиків”. Навпаки, “беркутівці” завжди готові надати допомогу потерпілим, встановити справедливість.
     Коли командири “Беркуту”проводять з підлеглими інструктаж, повідомляючи про оперативну обстановку, відтак ставлять завдання, то не скупляться і на добрі слова, наводять приклади, коли втручання спецпідрозділу ставало запорукою відновлення законності. Це додає позитивного, оптимістичного настрою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *