Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківську відзначили Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

З ініціативи ВООЗ 11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Ця недуга є хронічним прогресуючим захворюванням нервової системи, яка вперше була описана в 1817 році англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном та, на жаль, її походження до цього часу не з’ясовано.

З ініціативи ВООЗ 11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Ця недуга є хронічним прогресуючим захворюванням нервової системи, яка вперше була описана в 1817 році англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном та, на жаль, її походження до цього часу не з’ясовано.

За повідомленням департаменту охорони здоров´я, з нагоди цього дня біля обласної клінічної лікарні відбулася акція під гаслом: «Я не хворий, я живу з хворобою Паркінсона», мета якої – підвищення поінформованості жителів міста та області про хворобу Паркінсона. Також захід був спрямований на підтримку хворих та їхніх сімей. Перехожим пропонували заповнювати анкету щодо основних питань про цю хворобу, а також видавали пам’ятки з інформацією щодо цієї недуги.

За словами завідувача кафедри неврології та нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вікторії Гриб, враховуючи те, що поширеність хвороби Паркінсона в Україні становить близько 136 випадків на 100 тисяч населення, в Івано-Франківській області такий показник мав би сягнути біля 2 тисяч хворих на «паркінсонізм». Серед таких осіб є не тільки пацієнти із хворобою Паркінсона, але й іншими захворюваннями, які мають у своєму складі «синдром паркінсонізму».

Серед перших симптомів спеціаліст називає сповільнення рухів, ранішню та нічну скутість, нестійкість тіла при здійсненні рухів та сидінні, тобто можливі падіння. Бувають випадки, коли хвороба Паркінсона супроводжується тремтінням.   

На сьогодні працівниками Івано-Франківського консультативно-діагностичного кабінету екстрапірамідних захворювань, який знаходиться в обласній клінічній лікарні, зареєстровано більше 800 хворих, які консультуються та спостерігаються фахівцями.

«Це захворювання неможливо попередити. Йому також неможливо запобігти, оскільки воно є дегенеративне, хронічне і, на жаль, прогресуюче, – повідомляє Вікторія Гриб. – У світі немає методів, які хоча б сповільнили прогресування цієї недуги. Вона є  тим захворюванням, при якому пацієнти пожиттєво отримують лікування».

Загалом лікування хвороби Паркінсона скероване на те, щоб покращити якість життя хворого, а саме: зменшити прояви тремтіння, пришвидшити рухи та забрати скутість.

Якщо у вас з’являється скутість, порушення рухливості, тремтіння, неврологи просять не зволікати та негайно звертатися за допомогою до лікаря.  Адже лікування є ефективним, особливо на ранніх стадіях виявлення недуги.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *