Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Україні запроваджують адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей

29 жовтня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей».
Документ націлений на підвищення безпеки перевезення дітей, має знизити смертність та травмування дітей на автошляхах та наближає українське законодавство до європейського. Адже високий рівень смертності та травматизму в Україні зумовлений не лише поганими дорогами, але і нехтуванням водіями Правилами дорожнього руху.

Дотепер в законодавстві відсутня норма, яка б встановлювала відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Батьки часто забувають, що ігнорування встановлених правил, а особливо щодо користування автокріслами, може призвести до загибелі дитини.

У країнах ЄС відповідальність порушників в випадку недотримання безпечного перевезення дітей законодавчо закріплена та є досить суворою. Так, у Німеччині порушники правил платять штраф e розмірі 60 євро, Чехії – 78 євро, Естонії – до 400 євро, Польщі – 35 євро.

На рівні українського законодавства законом «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» http://bit.ly/2C4FxUp пропонується встановити штраф за порушення правил перевезення дітей на рівні 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 гривень, а за повторне правопорушення – 850 гривень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *