Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбулася чергова нарада з перевізниками району

16 лютого 2017 року в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Івана Тодорука відбулася чергова  нарада з перевізниками щодо проблемних питань перевезення пасажирів у районі. На порядку денному обговорено питання про тарифи на перевезення пасажирів; про дотримання норм чинного законодавства та умов договорів на перевезення пасажирів; про відшкодування втрат від перевезення пільгових категорій населення.
В обговоренні взяли участь: заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський, начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Василь Уніят, селищні та сільські голови, перевізники, громадськість та засоби масової інформації.
Перший заступник голови райдержадміністрації розпочав нараду з того, що з 2015 року відмінено регулювання тарифів органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на послуги із перевезення пасажирів на приміських маршрутах загального користування. Ці зміни відбулися в рамках реформ, що відбуваються у державі, однією із яких є обмеження втручання органів влади у бізнес. Адже відповідно Закону України "Про автомобільний транспорт": тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, застосування сучасних типів транспортних засобів. Іван Тодорук наголосив, що ситуація з штучним затриманням підняття тарифів прийшла до логічного завершення. Такестримання тарифів, в той час коли в області середні тариф становить 60 коп. не є можливим у довгостроковій перспективі,втакому випадку не може іти мовапро забезпечення регулярності надання послуг з перевезення пасажирів, тим пачепро оновлення транспортних засобів.Крім того на черговій сесії Надвірнянської міської ради прийнято рішення про встановлення тарифу на перевезення пасажирів у міському транспорті м.Надвірна у розмірі 4,0 грн.
Начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержад-міністрації Василь Уніят повідомив присутніх, що на території району та області підвищення тарифів не відбувалося з 2015 року. В цей час ріст відбувся фактично до 0,4 грн. заодин  пас./км на деяких маршрутах, тоді як в інших областях таке зростання відбувалося поступово і мабуть тому зараз не є таким відчутним.
Після зростання із 13 січня цього року вартості проїзду на маршруті Надвірна-Іванро-Франківськ  з 15 грн. до 25 грн. райдержадміністрацією було направлено листа до відділення АМКУ в області із проханням перевірити правочинність такого зростання.
          Для забезпечення діалогу із перевізниками, виконавчою владою та громадськістю 20 січня 2017 року в  РДА відбулась нарада щодо проблемних питань в організації пасажирських перевезень у районі. Під час наради керівництвом райдержадміністрації дано доручення перевізникам, які надають послуги із  перевезення пасажирів на маршрутах, замовником яких є РДА терміново надати управлінню економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації економічно обґрунтовані тарифи, розраховані згідно чинного законодавства. Подібні наради-зустрічі різного формату відбувалися 24.01.2017, 25.01.17 та 10.02.17. з перевізниками що здійснюють перевезення у районі, де організатором перевезень є райдержадміністрація, а також з перевізниками, які здійснюють перевезення на внутрішньо обласних маршрутах, і які проходять через Надвірнянський район.
Станом та 16.02.2017 року близько 70 відсотків перевізників району надали економічне обґрунтування тарифів, які коливалися в діапазоні 0,55 – 1,0 грн. Райдержадміністрацією опрацьовано дані обґрунтування, враховуючи обставини, що склалися на даний час для забезпечення балансу інтересів органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг, юридичних та фізичних осіб – суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті прийнято компромісне рішення: рекомендувати перевізникам встановити тариф на перевезення пасажирів не вище 0,6 грн за 1 пасажирокілометрбез урахування страхового та станційного зборів.
Однак враховуючи дані обставини райдержадміністрація вживатиме заходів для покращення якості пасажирських перевезень, шляхом посилення контролю за виконанням перевізниками норм чинного законодавства та умов догорів на перевезення пасажирів.Перевізникам доведено, що вони повинні неухильно дотримуватись затверджених графіків руху, згідно паспортів маршрутів та забезпечити послугами з перевезення пасажирів у вихідні та святкові дні, стежити за санітарним та технічним станом пасажирських транспортних засобів та етикою поведінки водіїв.
Начальник управління соціального захисту населення райдержад-міністрації Ярослав Гундяк доповів про те, що управлінням опрацьовується механізм щодо відшкодування перевізникам від перевезення пільгових категорій населення.
 
 
 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *