Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

“За віру! За волю! За долю!” – районні урочистості до Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці

         День Покрови Пресвятої Богородиці сполучає в нашій християнській свідомості ніжну любов до Матері всіх матерів і лицарську мужність патріота, готового загинути, захищаючи Церкву, рідну землю, національні святині. Саме 14 жовтня в день такого великого християнського свята  за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади, для боротьби з диявольським більшовизмом, для захисту церкви на Західно-Українських землях від безбожного комуністичного режиму, в ім'я віри, правди, справедливості було створено Українську Повстанську Армію.
           Сьогодні з нагоди відзначення 72-ї річниці створення Української Повстанської Армії та Дня Українського козацтва біля Могили борцям за волю України за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради, міста, духовенства, ветеранів УПА, колективів установ та організацій, громадськості району проведено урочисті збори.
         Розпочалися урочистості з покладання вінків та квітів до Могили борцям за волю України, після звучання Гімну України священники традиційних конфесій  відправили поминальну панахиду за тих, хто поклав своє життя на жертовний вівтар української державності.  Пролунав святковий салют. Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поліг за визволення свого народу.
         Слова вітання та подяки тим, хто поклав своє життя за Україну висловили: голова районної державної адміністрації Михайло Іваночко, голова районної ради Василь Попович, міський голова Зіновій Андрійович, голова районної станиці братства воїнів УПА Михайло Юркевич, декан Надвірнянський Іван Качанюк.
           З Божим благословенням до присутніх звернувся Владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василь Івасюк: «Наші серця повинні бути з Богом. У молитві до Бога є наша перемога».
           «Сьогодні ми вшановуємо українських героїв, воістину тих героїв, які захищають нашу землю з далеких козацьких часів. Ми вшановуємо бійців холодного яру, вояків УНР, січових стрільців, вояків УПА і бійців, які сьогодні захищають нашу українську землю. І тих дітей, які впали на Майдані Незалежності на початку Революції Гідності. Ми пам’ятаємо їх всіх. Українська держава була, є і буде! З нами Бог. І ми переможемо!» –  зазначив голова районної державної адміністрацій Михайло Іваночко.
      Після вітальних слів керівництво району нагородило ветеранів УПА спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради.
          Також привітали з 85-річним ювілеєм голову районної станиці братства воїнів УПА Михайла Юркевича.
       Своїми виступами присутніх вітали народний аматорський хоровий колектив районного будинку культури  та гурт «Заграва».
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *