Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

17 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує в Івано-Франківську

Таку інформацію озвучили на пресконференції, яка відбулась у культурно-мистецькому центрі «Вагабундо». Безоплатна правова допомога продовжує долучатись до кінопереглядів на Прикарпатті.

Фестиваль відкриють стрічкою «Голубки з передмістя» про дівчину-бунтарку та її дідуся. Цього року через тему «Тін Спіріт» ˗ дорослішання ˗ фестиваль розмірковує над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.

«У фестивалі візьмуть участь 16 режисерів і відповідно покажуть 16 стрічок», – сказав співкоординатор фестивалю, керівник кіноклубу «Docudays UA» «Democracy Defenders» при молодіжній організації «СТАН» Андрій Волик. На широких екранах часто ці стрічки побачити не можна. Саме тому організатори закликають долучатися до фестивалю. Тим паче, що захід проходитиме із дотриманням карантинних вимог.

Окрім фільмів у рамках «Docudays», традиційною є і правозахисна програма. Зокрема запланували проведення тренінгів зі шкільного соціального підприємництва, сексуальної освіти, протидії булінгу та кібербулінгу. Вони проходитимуть в ZOOM.

 

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук наголосив на тісній співпраці з Мандрівним міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA та продовженні проведенні спільних переглядів з клієнтами системи БПД на Прикарпатті.

«Намагаємося дивитись на карантин як на нову можливість, адже навесні, напередодні Київського фестивалю, ми дізнались про уведення карантину безпосередньо під час пресконференції. Для нас це стало надзвичайним викликом, але не завадило нам залучити приблизно 15 тисяч глядачів до переглядів фільмів в онлайн-кінотеатрі docuspase.org», – розповіла координаторка «Docudays UA»  Ксенія Рибак.

 

На завершення зустрічі начальник філії державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області Оксана Устимчук запопонувала  на базі їх установи проводити показ документального кіно спільно з фахівцями системи безоплатної правової допомоги та філій пробації на Прикарпатті. Так, уже 10 листопада відбудеться старт програми й триватиме до кінця місяця. Перегляд фільмів відбудеться у культурно-мистецькому центрі «Вагабундо» та молодіжному центрі Paragraph. Усі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *