Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Травень 28, 2024

Петро Хмельовський провів нараду з головами територіальних громад

👉Начальник Надвірнянської районної військової адміністрації Петро Хмельовський провів нараду з головами територіальних громад району за участі заступника начальника ГУ ДПС в Івано-Франківській області Наталії Зікрати. Також участь в обговоренні взяли начальник Надвірнянської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Василь Гнатюк та начальник Яремчанської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Юрій Вередюк.
Заступниця податкового відомства Івано-Франківщини ознайомила присутніх з напрямами роботи податкової служби, проаналізувала дохідну частину бюджету кожної громади. Зокрема, виконання дохідної частини загального фонду бюджетів територіальних громад забезпечено 4328 платниками податків, в тому числі 605 юридичними та 3723 фізичними особами. Основним платежем до бюджетів громад є податок на доходи фізичних осіб.
За звітний період надійшло 156159, 5 тис. грн. Що стосується надходжень плати за землю, то цей показник виконаний на 94,3%, в сумі 40204,0 тис. грн. Три громади району з об’єктивних причин не забезпечено його виконання. Серед основних шляхів забезпечення надходжень до місцевих бюджетів громад є ефективне управління земельними ресурсами, а саме перегляд орендної плати, формування бази даних платників податків за землю, сплату мінімального податкового зобов’язання.
Крім того, наголошено на необхідності дотримання роботодавцями виплати заробітної плати не нижче мінімального розміру, недопущення її виплати в “конвертах”, офіційне оформлення працівників.
«Сьогодні наповнення місцевих бюджетів є одним з важливих завдань, які стоять перед податковою службою. Адже від виконання цього завдання залежить і функціонування громад, і підтримка обороноздатності нашої країни», – зазначив Петро Хмельовський.
Також говорили про підготовку до осінньо-зимового періоду 2024-2025 років та заходи щодо забезпечення електроенергією споживачів району та економію електроспоживання. Перший заступник голови РДА Ростислав Стасько поінформував про план заходів щодо підготовки підприємств ПЕК до роботи в опалювальний період, а саме: створення та організація стабільної роботи оперативних штабів, розроблення та узгодження комплексних планів проходження осінньо-зимового періоду 2024/25 років та проведення заходів щодо укріплення та захисту ключових електропідстанцій, об’єктів електропостачання. Наголошено на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності економії електроенергії у зв’язку з дефіцитом електричної потужності.
Вирішили обговорити вжиті заходи та хід підготовки до осінньо-зимового періоду на одній із нарад у ІІІ кварталі 2024 року.
Як зауважив начальник РВА Петро Хмельовський, через ситуацію в країні опалювальний сезон очікується нелегким. Тому при підготовці до зими необхідно враховувати реалії військового стану для швидкого реагування на можливі надзвичайні ситуації.

Цьогоріч за кошти обласного бюджету буде підтримано 36 видавничих проєктів


Вчора відбулося підсумкове засідання експертної ради з питань книговидання. На ньому розглянули питання, які видавничі проєкти, запропоновані на конкурс із визначення переліку книжкових видань для випуску або закупівлі коштом обласного бюджету, будуть визначені переможцями.

Шляхом таємного голосування було встановлено межу прохідності для книжкових проєктів, поданих на конкурс. Відтак експертна рада визначила рейтинг книжкових видань-конкурсних пропозицій 2024 року за тематичними напрямками «Художня література сучасності», «Художня класична література, «Історико-патріотична література. Краєзнавство», «Видання для дітей та юнацтва», «Мистецтво. Образотворчі видання» із врахуванням фінансового ресурсу, передбаченого календарним планом заходів на 2024 рік регіональної цільової програми підтримки книговидання на 2022-2026 роки.

Експертна рада під час голосування за видавничі проєкти також враховувала, що 2024 рік на Прикарпатті проголошено роком Легіону Українських Січових Стрільців.

За результатами голосування переможцями конкурсу стали 36 видань.

Інформацію про переможців конкурсу задля вільного ознайомлення громадськості впродовж трьох робочих днів буде оприлюднено на офіційному вебсайті обласної державної адміністрації у рубриці «Книговидання» (меню «Діяльність»).

Рішення звернутися до психолога, психотерапевта чи психіатра не даються легко


Рішення звернутися до психолога, психотерапевта чи психіатра не даються легко.

Особливо коли культура звернення по таку допомогу лише формується, а стереотипи про ментальне здоров’я ще переважають.

У випадку з ветеранами, які мали травматичний досвід, може додаватися небажання «аби хтось порпався у голові» або ж переконання, що зрозуміти зможуть лише «свої».

Ми можемо мати щире бажання допомогти людині, та варто памʼятати, що тиснути, сваритися чи примушувати звернутися до спеціаліста – невдалий варіант. Завжди, а особливо у випадку з військовими, слід шукати власний шлях, побудований на довірі й турботі.

Прикарпатцям, котрі будують фортифікації, передали допомогу


“Сьогодні прикарпатці разом із жителями інших областей працюють над будівництвом оборонних споруд. А наше завдання у тилу – підтримати їх і забезпечити всім необхідним”, – зазначила Світлана Онищук.

Разом із благодійними організаціями, – а це Мальтійська служба допомоги та Івано-Франківська обласна організація Товариства Червоного Хреста, –   для  бригад зібрали продукти харчування;  воду; посуд; засоби гігієни; побутову хімію, які сьогодні відправили на донецький напрямок, де ведеться спорудження фортифікацій.

Загалом – понад дві тонни усього необхідного.

“Дякуємо людям доброї волі,  благодійникам, меценатам за надану допомогу. Працюємо, щоби забезпечити людей необхідним”, – наголосила керівниця області.

Україна уклала двосторонню безпекову угоду з Іспанією


У Мадриді Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Документ закріплює зобов’язання Іспанії підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно для відновлення її територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Зокрема, цього року Іспанія надасть Україні 1 млрд євро військової допомоги. Крім того, фіксується готовність Іспанії продовжувати надавати всебічну підтримку протягом усього 10-річного терміну дії угоди.

Іспанія підтримує Ініціативу майбутніх Сил оборони України та приєдналася до кількох коаліцій спроможностей у межах Контактної групи з питань оборони України. Це «Інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона», «Артилерія», «Бронетехніка», «Морська безпека», «Інформаційні технології» та «Розмінування», які посилять Україну та покращать її оперативну сумісність із НАТО.

Іспанія й надалі підтримуватиме розвиток Сил безпеки й оборони України, надаватиме сучасне військове обладнання в різних сферах, підтримуватиме медичну підготовку та протезування українських військових, посилить морську безпеку України. Поглиблюватиметься двостороннє безпекове співробітництво у сферах розвідки, боротьби з організованою злочинністю та в оборонній промисловості, зокрема шляхом вивчення можливостей спільного виробництва та визначення можливих джерел фінансування, необхідних для розвитку оборонно-промислової бази України.

Також в угоді йдеться про гуманітарну допомогу, економічне відновлення та відбудову, підтримку українських реформ на шляху до членства в ЄС і НАТО. Окремі блоки документа присвячені питанням підтримки Української формули миру, посиленню санкцій проти РФ, упровадженню механізму відшкодування збитків та притягненню агресора до відповідальності.

Іспанія стала десятою країною, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами «Групи семи» у Вільнюсі 12 липня 2023 року. Загалом до Спільної декларації вже приєдналися 32 держави. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією.

Обласний відкритий фестиваль народного танцю «АРКАНОВЕ КОЛО-2024» відбувся в обласному центрі


Масштабне танцювальне дійство зібрало 36 кращих колективів народного танцю, 700 учасників з Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей.

З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернулася  начальниця управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Тетяна Бойко, яка побажала  творчої наснаги та успіхів, а також, подякувала за збереження української культури  і хореографічного мистецтва.

Цього року «Аркановому колу» – 11 років.

Проводиться фестиваль за сприяння та підтримки Івано-Франківської обласної державної військової адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Організатор фестивалю  – Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття.

З початку повномасштабного вторгнення, як ніколи, постало питання про українську ідентичність та важливість збереження української культури. Адже це невід’ємна частина нашої державності.

Метою фестивалю є розвиток та популяризація народної хореографії, пропаганда національної єдності за допомогою танцювальної культури, демонстрація кращих зразків народного танцю, в яких збережено багатовікові традиції та цінності українського народу. Чоловічий склад  із усіх ансамблів-учасників формуючи   велике коло  традиційно виконали танець опришків – ” Аркан”!

Довідково

АРКАН-це старовинний елемент нематеріальної культурної спадщини України, в якому передається незламний дух свободи, боротьби за свої права, священний обов’язок захисту своєї держави.

Цьогорічний фестиваль був благодійним (проводився  збір коштів на ремонт евакуаційного транспорту для медиків 52 окремого стрілецького батальйону 63 бригади ЗСУ, що зараз на Лиманському напрямку).