Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

21 березня відзначається Міжнародний день лісу

Метою є покращення поінформованості людства щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів. Щорічно обирається нова тема дня. Наприклад, тема Міжнародного дня лісів 2024 року – «Ліси та інновації: Нові рішення для кращого світу».

Боротьба з вирубкою лісів вимагає нових технологічних досягнень. З огляду на те, що 10 мільйонів гектарів щорічно втрачається через вирубку лісів і приблизно 70 мільйонів гектарів страждають від пожеж, ці інновації необхідні для систем раннього попередження, сталого товарного виробництва та розширення прав і можливостей корінних народів за допомогою картографування земель і доступу до кліматичних фінансів. Крім того, відновлення екосистем, зокрема лісовідновлення, може суттєво сприяти пом’якшенню наслідків зміни клімату та підвищенню продовольчої безпеки, водночас розширюючи межі сталої продукції з деревини. та підвищенню продовольчої безпеки, водночас сприяючи сталому виробництву продукції з деревини.

Ліс – це не тільки «легені» планети, це середовище проживання третьої частини всіх видів рослин, тварин і грибів, що існують на планеті. Без лісу вмирають річки і озера, без лісу світ стає мертвою пустелею. Тож бережімо ліс!

Ліси України є її національним багатством, вони відіграють важливу роль в економічному та соціальному житті держави. Усі ліси України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони розташовані, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України.

Загальна площа земель області складає 1392,70 тис. га, з яких 635,70 тис. га займають ліси та інші лісовкриті площі. Лісове господарство – одна з провідних галузей економіки області. І водночас лісові ресурси є могутнім фактором регулювання та покращення стану довкілля, а також важливою складовою для розвитку рекреаційно-туристичної галузі. В області останніми роками беззаперечною стає домінуюча роль рекреаційних та оздоровчих властивостей лісів, що докорінно переорієнтовує лісокористування до екологічного збалансованого підходу у використанні лісових ресурсів області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *