Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Сьогодня, 28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці
Девіз 2015 року –

Сьогодня, 28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці
Девіз 2015 року –
«Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці»
звернення
Організаційного комітету з
підготовки та проведення
в 2015 році заходів з нагоди
Дня охорони праці в Україні

до центральних та місцевих органів виконавчої влади,
органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006р. № 685/2006 визначено як День охорони праці і за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) у 2015 році відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».
Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.
У деяких галузях виробництва зростання кількості загиблих із розрахунку на 1000 працюючих становить: у вугільній галузі – 61%, у соціально-культурній сфері – 84%, в енергетиці – 43%, на підприємствах зв’язку – 80%, у газовій та деревообробній промисловості – більше ніж у два рази.
У 2014 році на території Надвірнянського, Богородчанського районів та міста Яремче зареєстровано 9 нещасних випадків. Згідно висновків комісій по їх розслідуванню 2 випадки пов’язано з виробництвом та 7 випадків не пов’язано з виробництвом, з яких 5 випадків смертельних.
Тому проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною.
Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.
У першу чергу мова йде про ставлення уряду, роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх налаштування на роботу без нещасних випадків.
Досягнути такої узгодженої політики можна шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя.
Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути за для «галочки», що належна культура охорони праці потрібна насамперед для них, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. До того ж для роботодавця це економно вигідно, адже очевидно, що видатки на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати по випадкам виробничого травматизму) є значно більшими ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.
Саме тому звертаємося до всіх працівників, роботодавців, сьогоднішніх та майбутніх, громадськості й наголошуємо на необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини.
У суспільстві має зростати усвідомлення того, що співпраця та діалог між усіма учасниками з питань охорони праці є пріоритетними, адже поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва, інвестиційну привабливість держави в цілому.
Звертаємося до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом підтримати ініціативу та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та вимог Закону України «Про охорону праці».
 
Організаційний комітет

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *