Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

4 лютого Всесвітній день боротьби з раком

      На виконання завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення району, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань поводиться робота щодо їх профілактики та запобігання. Злоякісні новоутворення є однією із найважливіших  медико-соціальних проблем. Щорічно помирає від злоякісних пухлин 2150-2200 жителів Прикарпаття. До 35% хворих помирають до року з моменту встановлення діагнозу. Основною причиною високих показників смертності є запізніла діагностика недуги.

По Надвірнянському районі за 2013 рік збільшилась кількість вперше діагностованих випадків раку на 22 випадки, відповідно збільшилась кількість хворих в занедбаному стані. На перше місце вийшов рак грудної залози жінок і рак сечостатевих органів чоловіків. За діагностики онкологічних захворювань в районі широко використовуються такі методи дослідження: фібро гастроскопія, УЗД, комп’ютерна томографія, цитоморфологічні та рентгенологічні обстеження.
Щотижнево в район виїжджають бригади лікарів для огляду населення. Сімейними лікарями і працівниками ФАПу для раннього виявлення онкологічної патології проводяться дворові обходи.
Широко пропогується питання профілактики онкологічних захворювань в засобах масової інформації, в районній пресі, лекції серед молоді.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *