Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

9 років війни і тисячі травмованих – військових та цивільних. Дуже часто повернути повноцінну рухливість дає змога вчасна й комплексна реабілітація, – Світлана Онищук

Сьогодні – це одна із найпріоритетніших сфер, яка інтенсивно розвивається на Прикарпатті та в Україні загалом, бо з початком повномасштабної війни  в рази зросла кількість травмованих людей, які потребують відновлення. І щоразу перед медиками – нові виклики.

Кілька сотень кращих фахівців цього напрямку з усієї країни зібрались в Івано-Франківську на першому Всеукраїнському конгресі фізичних терапевтів, який провели в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська з розбудови ефективної системи реабілітації та в межах проєкту «Реабілітація травм війни в Україні».

Головна мета конгресу – обмінятися уже здобутим досвідом  у сфері фізичної терапії травм війни, виробити нові навики й методики фізичного відновлення людини.

Світлана Онищук розповіла, що на Прикарпатті 21 медичний заклад надає послуги ребалітаціі, в тому числі для військовослужбовців та цивільних, що отримали травми на війні. В Івано-Франківській ОКЛ представлена одна з найбільших команд реабілітологів в Україні, які мають чимало успішного досвіду у відновленні пацієнтів після складних травм, отриманих на фронті.

Важливо, шо в області до розвитку мережі реабілітаційних закладів залучено багато міжнародних партнерів, які допомагають облаштовувати їх, долучаються до придбання сучасного медичного обладнання та проводять навчання фізичних терапевтів.

Вперше в Україні Прикарпаття підписало меморандум про співпрацю з префектурою Японії, у межах якого наші реабілітологи зможуть перебрати досвід японських фахівців і поділитися власним.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *