Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На які цілі спрямували би прикарпатці додаткові кошти?

Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, в рамках постійного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, на початку поточного року проведено опитування домогосподарств, в ході якого вивчалась думка прикарпатців щодо першочергових напрямів спрямування можливих додаткових коштів.


Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, в рамках постійного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, на початку поточного року проведено опитування домогосподарств, в ході якого вивчалась думка прикарпатців щодо першочергових напрямів спрямування можливих додаткових коштів.

Підсумки опитування свідчать, що при значному збільшенні доходів  більшість домогосподарств нашого краю спрямували б їх в першу чергу на лікування (57,9%), покращення харчування (48,2%), придбання одягу і взуття (46,2%), купівлю побутової техніки (44,4%) та відпочинок (38,8%). Кожна п’ята родина направилаб зайві коштина поліпшення своїх житлових умов чи освіту, кожна дев’ята – на купівлю автомобіля. За можливості, кожне двадцяте домогосподарство спрямувало б надлишок коштів на накопичення, кожне п’ятнадцяте – на розвиток підприємництва.

В цілому по Україні пріоритетними напрямами використання додаткових доходів були: відпочинок та лікування, покращення житла та придбання одягу і взуття – про це повідомило від 52,1% до 35,8% наших співвітчизників.

У порівнянні з 2015 роком зменшилась частка домогосподарств Прикарпаття, які витратили б додаткові кошти на купівлю автомобіля  (на 10,6 в.п.), накопичення (на 6,4 в.п.), поліпшення житла (на 4,3 в.п.) та на розвиток підприємництва (на 3,4 в.п.). Разом з тим збільшилась питома вага сімей, які спрямували б надлишок коштів на отримання необхідного лікування  (на 12,4 в.п.), покращення харчування (на 9,1 в.п.), придбання побутової техніки (на 2,4 в.п.) та отримання освіти (на 1,4 в.п.).

Щоб не відчувати себе бідними 54,4%домогосподарств нашого краю вважають, що їх грошовий дохід повинен становити близько шести тисяч гривень на одну особу в місяць, 28,9% – від шести до дев’яти тисяч, кожен шостий прикарпатець – десять тисяч і більше. Разом з тим 63,8% сімей області впевнені, що за їх добробут несе відповідальність як держава, так і вони самі, а кожне шосте домогосподарство –  переважно держава. І лише 6% сімей покладаються в цьому питанні винятково на свої сили. Не сподіваються на істотні зміни свого матеріального становища в наступні 12 місяців 57,8% домогосподарств області. Кожна десята родина оптимістично дивиться в майбутнє і сподівається на покращення свого життя.

За результатами дослідження думки респондентів щодо найбільших соціальних та особистих цінностей у житті, як і у 2015 році, основним пріоритетом більшість домогосподарств області вказали здоров’я (87,6%),  другим – сім’ю та дітей (75,9%), третім – матеріальний добробут (34,6%).

 
Довідки за телефоном: (0342) 79-20-02, e-mail:ifgus@ifstat.gov.ua
 
© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2017
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *