Начальник відділу культури Олександр Зварчук взяв участь в колегії профільного управління ОДА
Сьогодні в управлінні культури, національностей та релігій ОДА відбулося засідання колегії, де одним із основних питань слухали звітність керівників театрально-концертних установ.
Зазначалося, що в області функціонують чотири обласні театри та одна концертна установа: Івано-Франківський національний академічний обласний драматичний театр ім. І. Франка, Коломийський обласний академічний драматичний театр ім. І. Озаркевича, Івано-Франківський обласний театр ляльок ім. М. Підгірянки, обласний театр фольклору, народних свят та видовищ та Івано-Франківська обласна філармонія ім. Іри Маланюк.
За період 2017 та 2018 роки концертно-театральні установи представляли своє мистецтво в різних регіонах України, за кордоном, у рамках гастрольних поїздок, обмінних вистав та концертів, брали участь у всеукраїнських та міжнародних фестивальних заходах. Ними відіграно 3196 вистав та концертів, які відвідали 466 600 глядачів.
Поряд із здобутками концертно-театральних установ існує низка проблемних питань, які впливають на проведення основного виду їх діяльності: кадрове забезпечення, відсутність автотранспорту, оновлення матеріально-технічної бази, відсутність цільового бюджетного фінансування для постановок вистав, концертно-сценічних постановок.
Усі театрально-концертні заклади брали активну участь у різноманітних культурно-мистецьких заходах, проводили благодійну роботу для людей соціально незахищених категорій, дітей, батьки яких перебувають в ООС, переселенців із Донбасу та Криму, військових формувань на території області.
Також на колегії заслухали начальника технічного нагляду при управлінні Михайла Іванишина щодо посилення відповідальності за техніку безпеки, дотримання правил пожежної безпеки у закладах культури області.
З метою підвищення ефективності охорони життя людей, рішенням обласної ради від 21.09.2018 року ухвалена регіональна цільова програма протипожежного захисту обласних закладів освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту на 2018-2021 роки, яка передбачає ряд заходів щодо посилення протипожежного захисту об’єктів.
У зв’язку з проведенням виборів Президента України представниками ДСНС в області була проведена перевірка протипожежного стану будівель, в яких повинні розміщатись дільниці для голосування. Слід відмітити, що керівниками об’єктів, де розташовані виборчі дільниці проводиться певна робота із покращення їх протипожежного стану. Розроблені інструкції дій персоналу на випадок пожежі, схеми евакуації. Більшість об’єктів забезпечені первинними засобами пожежогасіння.
За результатами перевірок керівникам об’єктів вручені приписи та надані пропозиції щодо усунення наявних протипожежних недоліків.
Основними недоліками у забезпеченні протипожежного стану об’єктів є: відсутність або несправність автоматичної пожежної сигналізації, не проведено заміри опору ізоляції електромережі, відсутнє або несправне внутрішнє і зовнішнє водопостачання, захаращені або відсутні шляхи евакуації.
Основним нормативним документом є наказ МВС України від 06.02.2017 року № 92 «Про затвердження Інструкції з організації перевірок діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту», яким передбачено розроблення основних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки.
0 Коментарі