Експертна рада з питань книговидання визначила 19 суспільно-значущих видавничих проектів
22 травня в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулося друге підсумкове засідання експертної ради з питань книговидання.
Співголови ради – заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, присутні члени ради проаналізували результати другого етапу оцінки конкурсних пропозицій, передбачених до випуску за бюджетні кошти у 2019 році.
Відзначено, що до ІІ туру голосування у конкурсі з визначення переліку видань, які фінансуватимуться на виконання регіональної цільової програми підтримки книговидання, допущено 27 пропозицій. Межею прохідності визначено 6 балів. Голосування членами експертної ради здійснювалося таємно на індивідуальних оціночних листах балами від 1 до 10.
Наголошено, що основними завданнями і критеріями з реалізації заходів програми є підтримка випуску спільно-значущих творів письменників та науковців Прикарпаття, класиків української літератури, популяризація читання та поповнення бібліотек якісною сучасною літературою.
Цьогоріч члени експертної ради підтримали суспільно-значущі видавничі проекти, які відповідають таким вимогам, адже серед переможців три лауреати Державної Шевченківської премії. Це – Степан Пушик, Роман Іваничук і Тарас Мельничук. Також фінансуватимуться твори класиків художньої літератури та визвольного руху: Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Кирило Трильовський.
До переліку переможців ввійшли знані на Прикарпатті сучасні письменники, поети, журналісти, науковці, а також і початківці, чиї імена ще не відомі широкому загалу. Також підтримано видання проектів обласної письменницької спілки «Бібліотека спілки» та «Бібліотека Галицька».
У другому турі 6 і більше балів отримали 19 суспільно-значущих видавничих проектів. Присутні одноголосно затвердили перелік переможців та орієнтовні суми фінансування, передбачені на видання книг за основними тематичними напрямами. «Художня література», «Історико-патріотична література. Краєзнавство», «Видання для дітей та юнацтва», «Довідкові та інформаційні видання» і «Науково-популярні видання».
Також на засіданні повідомлено, що остаточний перелік суспільно-значущих книжкових видань на випуск за бюджетні кошти на поточний рік, з урахуванням рекомендацій експертної ради, формується управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації після проведення остаточних економічних розрахунків відповідно до вимог бюджетного законодавства та принципу економного використання бюджетних коштів і затверджується розпорядженням обласної державної адміністрації.
Перелік книжкових видань задля вільного ознайомлення громадськості буде оприлюднено на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації.
0 Коментарі