Публічне представлення виконання бюджету вивчали представники прикарпатських ОТГ
Як зробити інформацію про виконання бюджету громади доступною та цікавою пересічному громадянину, підготувати звіт про виконання бюджету та його публічне представлення вивчали представниками прикарпатських ОТГ в Івано-Франківському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».
У рамках тренінгу представники громад ознайомилися з особливостями підготовки звіту про виконання бюджету ОТГ та публічного звітування головних розпорядників коштів бюджету, а також визначали найбільш прийнятну для своєї громади модель публічного звітування. Зокрема, мова йшла про презентування матеріалу для різних аудиторій.
«Під час групової роботи ми намагались показати, як бачать інформацію про виконання бюджету різні цільові аудиторії – самі посадовці, які цей звіт готують, депутати, які по суті є мешканцями громади, а також представники бізнесу. Таких аудиторій, насправді, можна виокремити набагато більше», – розповіла радниця з питань муніципальних фінансів та управління Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Оксана Швець.
Що ж до акцентів у публічному звіті про виконання бюджету, тренерка, демонструвала приклади з розподілом матеріалу на дві частини – дохідну і видаткову. Адже бюджет громади для пересічного мешканця поняття досить абстрактне, це, умовно кажучи, певна сума грошей. А якщо її показати у форматі «звідки беруться гроші – куди їх витрачають», то це виглядатиме значно доступніше.
«Якщо говорити про презентування доходів бюджету, то варто, насамперед, показувати, хто саме приносить гроші в бюджет. А щодо видатків, потрібно чітко показувати напрямки витрачання коштів і, обов’язково, робити акцент на інвестиційні проєкти, що покращують рівень життя у всій громаді», – наголосила Оксана Швець.
Окрім того, представники громад мали можливість повправлятись у роботі з візуалізацією виконання бюджетів на прикладі роздаткових матеріалів.
«Приклад, який ми розглядали, показує, що часто ми замало уваги приділяємо фото, які ілюструють напрямки вкладення бюджетних коштів. В ідеалі вони мають показувати реальних мешканців, а не бути взятими з Інтернет-ресурсів. Так складна інформація стає зрозумілішою людям», – резюмував після практичних вправ представник Делятинської ОТГ Тарас Вацик.
Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів і спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
0 Коментарі