Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

    Відкриття бізнесуз листопада спростять

    Відкриття бізнесуз листопада спростять
ДПІу Надвірнянському районіповідомляє, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15 квітня 2014 року №1206-VII, який набере чинності 30 жовтня 2014 року, вносить ряд змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року №755-ІV в частині спрощення процедури реєстрації бізнесу.
Зокрема, Законом передбачається:
1. Скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи (зараз становить 170 грн.) та фізичної особи–підприємця (зараз становить 17 грн.).
Такий збір залишається лише за держреєстрацію змін:
– що вносяться до установчих документів юридичних осіб – у розмірі 51 грн. (розмір не зміниться);
– імені або місця проживання фізичної особи – підприємця – у розмірі 17 грн. (зараз становить 10 грн. 20 коп.).
2. Скасування норми, за якою в разі відмови в проведенні держреєстрації юридичної особи чи фізичної особи-підприємця реєстраційний збір не повертається.
3. Повідомлення держреєстратором (крім податкової, статистики та Пенсійного фонду) ще і фондів соціального страхування про факт держреєстрації юридичної чи фізичної особи-підприємця.
4. Розширення обсягу відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації.
Так, наявність повноважень для вчинення правочинів від імені юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через мережу Інтернет.
5. Здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців шляхом подання електронних документів без обов’язкового використання електронного цифрового підпису.
6. Скасування обов’язкової наявності печатки у суб’єктів приватного права.
 
Довідкапро відсутність податкового боргу через Інтернет
Через електронний кабінет платника податків Міндоходів відтепер можна направити заяву на отримання довідки про відсутність заборгованості.
Послуга "Довідка про відсутність заборгованості" надає можливість платнику податків сформувати і направити до органу доходів і зборів за основним місцем його обліку заяву про надання йому довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, – повідомляє начальник відділу погашення заборгованостей Оксана Стефурак.
Довідка в електронному вигляді надається платнику податку в "Електронному кабінеті платника податків" на підставі сформованої платником заяви про видачу довідки, підписаної електронним цифровим підписом.
 
Укладайте договори трудових відносин
Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.
Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.
Форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок його реєстрації затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 р. № 260. Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг.
Слід нагадати, що відповідно до п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує передбачені цим Кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
При цьому, облік найманих працівників фізична особа-підприємець повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.
 
     Як припинити діяльність спрощенцю
Керуючись нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», можуть припинити підприємницьку діяльність у разі дотримання алгоритму, який складається з 4 етапів:
І етап: звернення до державного реєстратора. Для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності така фізособа-підприємець (ФОП) або вповноважена нею особа повинні подати до держреєстратора спеціальні документи: заяву, документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття ФОП рішення щодо припинення підприємницької діяльності.
ІІ етап: звернення до ДПІ. Після прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення до Єдиного державного реєстру відповідного запису про таке рішення ФОП подають до органу доходів і зборів за основним місцем обліку оригінали документів, що видаються органами Міндоходів платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за формою № 4-ОПП, інші довідки тощо) і підлягають поверненню до органу Міндоходів.
ІІІ етап: отримання довідки про відсутність заборгованості по податках. Коли процедура зняття з обліку в органах Міндоходів буде вже завершена, підприємець отримує довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов’язкових платежах) за формами № 22-ОПП та № 3-ЄСВ. Ця довідка дійсна протягом 2-х місяців від дня її реєстрації.
IV етап: реєстрація припинення підприємницької діяльності. Не раніше 2-х місяців із дати публікації в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації об’яви про початок процедури припинення в органах держреєстрації проводиться державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП.
Підприємець подає держреєстратору особисто або через уповноважену особу визначений законодавством перелік документів. І тільки після цього вноситься запис про припинення підприємницької діяльності, і підприємницька діяльність вважається припиненою.
 
      Фізичні особи-підприємці несуть відповідальність за порушення
У листі Міністерства юстиції України від 03.11.2006 №22-48-548 зазначено, що громадянин як суб»єкт підприємницької діяльності, може бути визнаний службовою особою (посадовою особою) лише тоді, коли в нього реально виникає можливість виконання адміністративно-господарських обов»язків. А це можливо у випадку , коли такий громадянин на умовах трудового договору наймає працівників для сприяння йому у здійсненні підприємницької діяльності. За таких обставин він набуває організаційно-розпорядчих повноважень стосовно найманих працівників (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо).
Тобто, вразі порушення фізичною особою-підприємцем, які приклад може виступати або несвоєчасна сплата єдиного соціального внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, або несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного соціального внеску.
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *