Необхідно знати про вірус Ебола.
Згідно офіційного сайту ВООЗ та МОЗ України продовжується моніторинг спалаху хвороби, викликаної вірусом Ебола. На даний час епідемічна ситуація залишається нестійкою. Вживаються всі заходи щодо попередження дальнішого поширення хвороби, локалізації та ліквідації вогнища.
Згідно офіційного сайту ВООЗ та МОЗ України продовжується моніторинг спалаху хвороби, викликаної вірусом Ебола. На даний час епідемічна ситуація залишається нестійкою. Вживаються всі заходи щодо попередження дальнішого поширення хвороби, локалізації та ліквідації вогнища.
Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини, тобто внаслідок контактного механізму передачі. Працівники охорони здоров'я часто інфікуються вірусом Ебола під час догляду за пацієнтами внаслідок тісних контактів за відсутності відповідних заходів інфекційного контролю і належних бар'єрних методів захисту.
Вірус Ебола виявляється в багатьох рідинах (крові, випорожненнях, сечі, слині, виділеннях із носоглотки, спермі). На сьогодні ВООЗ заперечує можливість повітряно-крапельної передачі вірусу. Є певні відомості про штучний повітряно-крапельний механізм зараження. Гарячка Ебола також не поширюється через їжу, воду, трансмісивно (тобто, через укус комах). Вхідними воротами інфекції є слизові оболонки респіраторного тракту і мікротравми на шкірі. Характерна швидка генералізація інфекції з розвитком загальної інтоксикації і тромбогеморагічого синдрому. Індекс контагіозності досягає 95%. Хворіють переважно дорослі. Хворі, які інфікувались у природних осередках, самі стають джерелом зараження у своїх сім'ях і лікарнях, де при тісному контакті відбуваються повторні зараження. Спалахи інфекції часто мають внутрішньолікарняний характер із зараженням у першу чергу медичного персоналу, який обслуговує хворих. Смертність від гарячки Ебола висока. Антитіла до вірусу Ебола виявлені в 7% населення Центральної Африки жителівКамеруну Гвінеї,Сенегалу, Центральноафриканської республіки, Сьєрра-Леоне. Це свідчить про можливість випадків легкого і навіть субклінічного перебігу інфекції, які залишаються такими, що не були діагностовані.
Для гарячки Ебола характерний гострий початок із симптомами вираженої інтоксикації, швидке підвищення температури до 38-39 C тривалістю 5-7 днів, сильний головний біль, біль у суглобах та м'язах. Дещо пізніше з'являється сухий кашель, сухість і першіння в горлі, колючий біль у грудній клітці. На 2-й день хвороби з'являється біль у животі, нудота, пронос, в результаті чого можливий розвиток дегідратації. В окремих випадках може з'являтись плямисто-папульозний висип на 4-5-й день хвороби — спочатку на обличчі, потім на шкірі грудної клітки, здатний поширюватися й на інші частини тіла. Висип зберігається до 10-14-го дня хвороби, супроводжується лущенням шкіри, яке також спостерігають на долонях, підошвах. Характерний зовнішній вигляд хворого — гіперемія кон'юнктиви, глибоко запалі очі, нерухоме обличчя, загальмованість.
Хвороба ускладнюється численними кровотечами, геморагічним шоком, крововиливами в надниркові залози з розвитком гострої їх недостатності, гострою серцево-судинною недостатністю, набряком легень, набряком головного мозку, зрідка гострою печінковою недостатністю.
Прогноз несприятливий, летальність серед госпіталізованих хворих 60-90%, при внутрішньолікарняних спалахах сягає 100%.
Держсаепідслужба України рекомендує громадянам України утриматися від відвідування таких західно-африканських країн, як Сьєра-Леоне, Ліберія, Гвінея, Дакар до нормалізації ситуації.
Начальник управління Клим’юк Л.В.
0 Коментарі