ДПІ у Надвірнянському районі інформує
До уваги суб»єктів господарювання, які реалізують підакцизну продукцію
В Україні з 1 січня 2015 р. набрав чинності закон України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)". Цей Закон опублікований у спецвипуску парламентської газети "Голос України" від 31 грудня 2014.
До уваги суб»єктів господарювання, які реалізують підакцизну продукцію
В Україні з 1 січня 2015 р. набрав чинності закон України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)". Цей Закон опублікований у спецвипуску парламентської газети "Голос України" від 31 грудня 2014.
Зокрема, цим законом запроваджується Акцизний податокнареалізаціюалкоголю, тютюнових виробів та палива. Ставка податку становить5% від обсягуреалізації.
Тобто, суб»єкти господарювання мають право збільшити максимальні ціни на тютюнові вироби у розмірі не більше 5% від вартості товару вказаної на тютюнових виробах.
У зв»язку із вищезазначеним, суб»єктам господарювання необхідно здійснити перекодування товару в реєстраторах розрахункових операцій.
Акцизний податок надходитимедо місцевих бюджетів.
Увага семінар в ДПІ у Надвірнянському районі
20 січня 2015 року в 11.00 в актовому залі ДПІ у Надвірнянському районі відбудеться семінар із СПД-юридичними особами, фізичними особами-підприємцями на тему: «Зміни внесені в оподаткування з січня 2015 року».
На Надвірнянщинізібрано понад 468 мільйонагривень податкових платежів
Протягом 2014 року надвірнянськіі платники податків сплатили 468,4 мільйона гривень податкових платежів.
Лише у грудні до Зведеного бюджету на Надвірнянщині сплачено 64,5 мільйона гривень податків і зборів. Таким чином, в останній місяць року зафіксовано позитив у сплаті податків, який вдвічі перевищує надходження грудня 2013 рок-32,2 млн.грн.
«Цей факт особливо втішає на початку нового фінансового року. Наш системний і активний діалог з бізнесом, вдосконалення інструментів аналітики та заходи роз’яснювального характеру у минулому році дали свій перший ефект у вигляді зростання платежів до бюджету в кінці року. А це дозволяє зі стриманим оптимізмом прогнозувати податкові надходження до бюджетів всіх рівнів у новому році», – підкресливв.о.начальника ДПІ у Надвірнянському районі Головного управління ДФС у Івано-Франківськійобласті ВасильГнатюк.
Наразі аналітика свідчить про сплату надвірнянським бізнесом 361,6мільйона гривень до держбюджету, що перевищує надходження 2013 року майже на 78 мільйона гривень.. Водночас громадяни та представники підприємництва поповнили місцеві скарбниці 106,8мільйонагривень платежів.
Платники Надвірнянського районув2014 році поповнили місцевий бюджет майже на 107мільйонівгривень
Саме така сума надійшла від платників податків, що перебувають на обліку в ДПІ у Надвірнянському районі до місцевих бюджетів за згадуваний період Порівняно з відповідним періодом 2013 року надходження до місцевих скарбниць зросли майже на 4відсотки.
Надходження з податку на доходи фізичних осіб, який вагомо поповнює скарбниці територіальних громад, за дванадцять місяців 2014 року становлять майже 84мільйонигривень, що на 6,5мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Наведена аналітика свідчить про відповідальність наших місцевих підприємців та керівників підприємств, сумлінне виконання ними податкових зобов’язань у цей відповідальний для нашої країни час»,- підсумував Василь Гнатюк.
Розпочалася кампанія декларування доходів громадян
ДПІ у Надвірнянськму районінагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року на Надвірнянщинітриває кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.
Громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:
– доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
– доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
– спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;
– доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
– іноземні доходи.
Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.
Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
З нового року податкові накладні незалежно від суми ПДВ – реєструємо в реєстрі!
З 1 лютого2015 року, відповідно до положень Податкового кодексу України, всі податкові накладні та розрахунки коригування мають складатися виключно в електронній формі та підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від суми ПДВ, вказаної в податковій накладній.
Після реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН постачальник та покупець отримуватимуть в автоматичному режимі від ДФС повідомлення про таку реєстрацію.
Для забезпечення безперешкодної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а також достовірності податкових накладних/розрахунків коригування, які надсилаються отримувачу товарів/послуг, платникам ПДВ, необхідно мати посилені сертифікати для накладання електронного цифрового підпису посадовими або уповноваженими особами на складені податкові накладні.
Платники ПДВ, які здійснюють реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 01.01.2015 не змінюється. Така реєстрація здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Визначаємо базу оподаткування ПДВ по-новому
Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» вніс зміни до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України.
Так, з 1 січня 2015 року база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).
Норми статті не застосовуються до:
– товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
– газу, який постачається для потреб населення.
Про податкову соціальну пільгу в 2015 році
Верховна Рада України прийняла Закон України №76-VII від 28.12.2014р. "Про Державний бюджет України на 2015 рік", який надруковано в газеті «Голос України» від 31.12.2014р.
В бюджеті закладені основні соціальні показники, на основі яких розраховуються розміри соціальних гарантій: мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум.
Відповідно, на 2015 рік встановлено, що прожитковий мінімум з 1 січня 2015 не підвищується і становить 1218 гривень. Мінімальна зарплата так само з 1 січня не змінюється і становитиме 1218 гривень.
Отже, у поточному році податкова соціальна пільга та межа доходу, яка дає право на її застосування, не змінюються і будуть на рівні минулорічних.
Тобто, на основі значень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму та відповідно до норм Податкового кодексу України податкова соціальна пільга у 2015 році буде мати такі показники:
звичайна соціальна пільга (100%) – 609,00 гривень,
підвищена соціальна пільга (150%) – 913,50 гривень,
підвищена соціальна пільга (200%) – 1218,00 гривень.
Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги: 1710 гривень.
Не вистачає страхового стажу для призначення пенсії – укладіть договір про добровільну участь
Громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть одноразово сплатити єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.
Для укладання зазначеного договору таким особам необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою, після перевірки викладених у заяві відомостей, органом фіскальної служби у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для застосування зменшених ставок єдиного соціального внеску необхідно дотримуватися певних умов
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" від 28.12.2014 р. № 77-VIII передбачено можливість застосування зменшених ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ).
З 1 січня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені частиною п'ятою статті 8 та статтею 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому та третьому пункту 1 частини першої статті 4 та статті 10, застосовуються з коефіцієнтом 0,4.
Умовами застосування зменшених ставок ЄСВ є:
– загальна база нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази, або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);
– збільшення середньої заробітної плати по підприємству щонайменше на 30% порівняно з середньою заробітною платою за 2014 рік;
– середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше, ніж 700 грн.;
– середня заробітна плата по підприємству, що складе не менше трьох мінімальних заробітних плат (3654 грн.).
З 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені частиною п'ятою статті 8 та статтею 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому та третьому пункту 1 частини першої статті 4 та статті 10, застосовуються з коефіцієнтом 0,6
Внесено зміни до порядку проведення перевірок суб`єктів господарювання
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII внесено зміни до порядку проведення контролюючими органами перевірок суб`єктів господарювання.
Законотворцем введено цілу низку обмежень щодо проведення перевірок. Зокрема, встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:
з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Продовжено термін справляння військового збору
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII продовжено термін справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.
Платниками податку є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи із джерела їх походження в Україні, а також податкові агенти.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України, за ставкою 1,5%.
В Україні з 1 січня 2015 р. набрав чинності закон України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)". Цей Закон опублікований у спецвипуску парламентської газети "Голос України" від 31 грудня 2014.
Зокрема, цим законом запроваджується Акцизний податокнареалізаціюалкоголю, тютюнових виробів та палива. Ставка податку становить5% від обсягуреалізації.
Тобто, суб»єкти господарювання мають право збільшити максимальні ціни на тютюнові вироби у розмірі не більше 5% від вартості товару вказаної на тютюнових виробах.
У зв»язку із вищезазначеним, суб»єктам господарювання необхідно здійснити перекодування товару в реєстраторах розрахункових операцій.
Акцизний податок надходитимедо місцевих бюджетів.
Увага семінар в ДПІ у Надвірнянському районі
20 січня 2015 року в 11.00 в актовому залі ДПІ у Надвірнянському районі відбудеться семінар із СПД-юридичними особами, фізичними особами-підприємцями на тему: «Зміни внесені в оподаткування з січня 2015 року».
На Надвірнянщинізібрано понад 468 мільйонагривень податкових платежів
Протягом 2014 року надвірнянськіі платники податків сплатили 468,4 мільйона гривень податкових платежів.
Лише у грудні до Зведеного бюджету на Надвірнянщині сплачено 64,5 мільйона гривень податків і зборів. Таким чином, в останній місяць року зафіксовано позитив у сплаті податків, який вдвічі перевищує надходження грудня 2013 рок-32,2 млн.грн.
«Цей факт особливо втішає на початку нового фінансового року. Наш системний і активний діалог з бізнесом, вдосконалення інструментів аналітики та заходи роз’яснювального характеру у минулому році дали свій перший ефект у вигляді зростання платежів до бюджету в кінці року. А це дозволяє зі стриманим оптимізмом прогнозувати податкові надходження до бюджетів всіх рівнів у новому році», – підкресливв.о.начальника ДПІ у Надвірнянському районі Головного управління ДФС у Івано-Франківськійобласті ВасильГнатюк.
Наразі аналітика свідчить про сплату надвірнянським бізнесом 361,6мільйона гривень до держбюджету, що перевищує надходження 2013 року майже на 78 мільйона гривень.. Водночас громадяни та представники підприємництва поповнили місцеві скарбниці 106,8мільйонагривень платежів.
Платники Надвірнянського районув2014 році поповнили місцевий бюджет майже на 107мільйонівгривень
Саме така сума надійшла від платників податків, що перебувають на обліку в ДПІ у Надвірнянському районі до місцевих бюджетів за згадуваний період Порівняно з відповідним періодом 2013 року надходження до місцевих скарбниць зросли майже на 4відсотки.
Надходження з податку на доходи фізичних осіб, який вагомо поповнює скарбниці територіальних громад, за дванадцять місяців 2014 року становлять майже 84мільйонигривень, що на 6,5мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Наведена аналітика свідчить про відповідальність наших місцевих підприємців та керівників підприємств, сумлінне виконання ними податкових зобов’язань у цей відповідальний для нашої країни час»,- підсумував Василь Гнатюк.
Розпочалася кампанія декларування доходів громадян
ДПІ у Надвірнянськму районінагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року на Надвірнянщинітриває кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.
Громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:
– доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
– доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
– спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;
– доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
– іноземні доходи.
Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.
Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
З нового року податкові накладні незалежно від суми ПДВ – реєструємо в реєстрі!
З 1 лютого2015 року, відповідно до положень Податкового кодексу України, всі податкові накладні та розрахунки коригування мають складатися виключно в електронній формі та підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від суми ПДВ, вказаної в податковій накладній.
Після реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН постачальник та покупець отримуватимуть в автоматичному режимі від ДФС повідомлення про таку реєстрацію.
Для забезпечення безперешкодної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а також достовірності податкових накладних/розрахунків коригування, які надсилаються отримувачу товарів/послуг, платникам ПДВ, необхідно мати посилені сертифікати для накладання електронного цифрового підпису посадовими або уповноваженими особами на складені податкові накладні.
Платники ПДВ, які здійснюють реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 01.01.2015 не змінюється. Така реєстрація здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Визначаємо базу оподаткування ПДВ по-новому
Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» вніс зміни до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України.
Так, з 1 січня 2015 року база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).
Норми статті не застосовуються до:
– товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
– газу, який постачається для потреб населення.
Про податкову соціальну пільгу в 2015 році
Верховна Рада України прийняла Закон України №76-VII від 28.12.2014р. "Про Державний бюджет України на 2015 рік", який надруковано в газеті «Голос України» від 31.12.2014р.
В бюджеті закладені основні соціальні показники, на основі яких розраховуються розміри соціальних гарантій: мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум.
Відповідно, на 2015 рік встановлено, що прожитковий мінімум з 1 січня 2015 не підвищується і становить 1218 гривень. Мінімальна зарплата так само з 1 січня не змінюється і становитиме 1218 гривень.
Отже, у поточному році податкова соціальна пільга та межа доходу, яка дає право на її застосування, не змінюються і будуть на рівні минулорічних.
Тобто, на основі значень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму та відповідно до норм Податкового кодексу України податкова соціальна пільга у 2015 році буде мати такі показники:
звичайна соціальна пільга (100%) – 609,00 гривень,
підвищена соціальна пільга (150%) – 913,50 гривень,
підвищена соціальна пільга (200%) – 1218,00 гривень.
Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги: 1710 гривень.
Не вистачає страхового стажу для призначення пенсії – укладіть договір про добровільну участь
Громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть одноразово сплатити єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.
Для укладання зазначеного договору таким особам необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою, після перевірки викладених у заяві відомостей, органом фіскальної служби у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для застосування зменшених ставок єдиного соціального внеску необхідно дотримуватися певних умов
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" від 28.12.2014 р. № 77-VIII передбачено можливість застосування зменшених ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ).
З 1 січня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені частиною п'ятою статті 8 та статтею 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому та третьому пункту 1 частини першої статті 4 та статті 10, застосовуються з коефіцієнтом 0,4.
Умовами застосування зменшених ставок ЄСВ є:
– загальна база нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази, або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);
– збільшення середньої заробітної плати по підприємству щонайменше на 30% порівняно з середньою заробітною платою за 2014 рік;
– середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше, ніж 700 грн.;
– середня заробітна плата по підприємству, що складе не менше трьох мінімальних заробітних плат (3654 грн.).
З 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені частиною п'ятою статті 8 та статтею 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому та третьому пункту 1 частини першої статті 4 та статті 10, застосовуються з коефіцієнтом 0,6
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII внесено зміни до порядку проведення контролюючими органами перевірок суб`єктів господарювання.
Законотворцем введено цілу низку обмежень щодо проведення перевірок. Зокрема, встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:
з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Продовжено термін справляння військового збору
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII продовжено термін справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.
Платниками податку є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи із джерела їх походження в Україні, а також податкові агенти.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України, за ставкою 1,5%.
0 Коментарі