Під час наради за участі Світлани Онищук розглянуто питання формування місцевих бюджетів на наступний рік
Урядом 15 вересня схвалено проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та подано на розгляд до Верховної Ради України. Про основні параметри формування місцевих бюджетів на 2022 рік сьогодні йшлося на нараді в ОДА.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич розповіла про базові показники та положення, на які варто звернути увагу й проаналізувати розпорядникам коштів та надати свої пропозиції задля врахування при формуванні уточнень до бюджету.
Зазначалося, що проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік передбачає доходи Державного бюджету України у сумі майже 1,3, а видатки – у сумі 1,4 трильйони гривень.
Макроекономічний прогноз на наступний рік розроблений за сценарієм найбільш вірогідного розвитку економіки з урахуванням пандемії COVID-19, а також переходу до сталого розвитку у середньостроковій перспективі з урахуванням впливу реформ відповідно до пріоритетів, визначених у стратегічних документах Уряду.
Основою є незмінність обраного курсу на реформи та європейський вектор розвитку, що передбачає поглиблення зовнішньоекономічних відносин з країнами Європейського Союзу, а також створення сприятливих умов для досягнення Україною сталого економічного зростання та підвищення добробуту населення.
З метою забезпечення належного соціального захисту кожного громадянина України у 2022 році прожитковий мінімум підвищуватиметься темпами, що на 2 відсоткових пункти перевищують показник прогнозного індексу споживчих цін на наступний рік і зросте на 8,2 відсотка.
Зростання розмірів прожиткового мінімуму відбуватиметься з 1 липня та 1 грудня і становитиме для працездатних осіб: з 1 січня – 2 481 грн, з 1 липня – 2 600 грн, з 1 грудня – 2 684 гривні.
Оскільки прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, то у 2022 році підвищуватимуться і розміри державних допомог. Для цього окремим категоріям населення у проекті бюджету передбачено 66,6 мільярдів гривень.
Прогнозується і зростання мінімальної заробітної плати з 6 500 у січні до 6 700 гривень у жовтні. Передбачено видатки на встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: з 1 січня – 2 893. з 1 жовтня 2 982 гривні.
Окрему увагу звернуто на галузі медицини, освіти, розвиток інфраструктури.
Так на реалізацію програми медичних гарантій у 2022 році враховані видатки в обсязі 157,5 мільярдів гривень. Заробітна плата для лікарів передбачається не менше 20 тисяч гривень.
Задля підтримки комунальних закладів, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, планується збереження субвенції. Для нашої області її обсяг складатиме 79,6 мільйонів гривень, що менше проти минулого року на 20 відсотків або 19,8 млн гривень.
З метою реалізації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку у проекті державного бюджету на наступний рік передбачено кошти державного фонду регіонального розвитку у обсязі 1 відсотка доходів загального фонду проекту державного бюджету або у сумі 11, 2 мільярди гривень, розподіл яких здійснюватиметься між регіонами на основі формульного підходу.
На окрему увагу заслуговують місцеві бюджети. Загалом обсяг міжбюджетних трансфертів, що надаються з державного бюджету місцевим бюджетам області передбачено у сумі 6,8 мільярда гривень, що на 6,2 відсотки більше обсягу 2021 року.
За загальним фондом передбачено базові дотації у розмірі 1,3 мільярда гривень. Реверсні дотації складатимуть 100,2 мільярди (Ямницька, Івано-Франківська та Поляницька територіальні громади). Бездотаційними в області є Коломийська, Калуська, Долинська, Бурштинська та Надвірнянська громади.
Щодо розподілу освітньої субвенції, то враховано пропозиції та здійснено за єдиним для всіх територіальних громад механізмом визначення розрахункової наповнюваності класів залежно від щільності учнів та відсотка населення, яке проживає у сільській місцевості.
Для вирівнювання обсягу освітньої субвенції для окремих громад на 2022 рік застосовано нову систему вирівнювання – фінансові буфери, значення яких залежатиме від показника зміни вартості учня у конкретній громаді у плановому бюджетному періоді у порівнянні з поточним.
Зазначено, що вперше передбачено субвенції на забезпечення окремих видатків районних рад. У нас в області на виконання їх повноважень передбачено 7,8 мільйона гривень.
За спеціальним фондом передбачено субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 545, 2 мільйони, що на 27 відсотків більше проти 2021 року.
За результатами наради запропоновано проаналізувати прогнозні показники та подавати пропозиції з метою повноцінного запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні.
0 Коментарі