Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Як швидко дізнатися про зміни в законодавстві
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс направлений на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також інформацією стосовно електронного цифрового підпису.
Основні рекомендації з приводу пошуку запитуваної Вами інформації:

Як швидко дізнатися про зміни в законодавстві
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс направлений на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також інформацією стосовно електронного цифрового підпису.
Основні рекомендації з приводу пошуку запитуваної Вами інформації:
 використовуйте слова, які з найбільшою ймовірністю можуть бути в запитанні чи документі у будь-якій послідовності, чи їх частини (не менше трьох знаків) з врахуванням термінології, як використовується в нормативно-правових актах. Пошук здійснюється без врахування регістру символів (наприклад, ЗАКОН або закон). Однак пошук за одним ключовим словом не завжди дозволяє швидко знайти відповідь на запитання яке цікавить, оскільки список буде досить великим. Як правило, для того щоб чітко сформулювати проблему, необхідно деталізувати запит, і з цією метою застосовуються не одне а декілька ключових слів;
– звертайте увагу на закінчення слів, оскільки вони можуть бути різними, в залежності від побудови речення, тому, як варіант, застосовуйте слова без закінчень.
Для обмеження кількісного результату пошуку з аналогічними ключовими словами доцільно здійснювати деталізований пошук з використанням полів 2 та 3. Класифікатори дозволяють швидко зорієнтуватися в наповненні вибраного ресурсу і відібрати лише ті результати пошуку, які Вас цікавлять.
Функціонал Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу передбачає можливість здійснення зворотного зв’язку шляхом розміщення коментарів-пропозицій до запитань та відповідей у розділі«Запитання-відповіді з Бази знань», які будуть загальнодоступні для інших користувачів в частині перегляду та для розміщення нових коментарів.
 
Як звітувати з акцизного податку
ДПІ у Надвірнянському районізвертає увагу платників на виданий Міністерством фінансів України наказ від 23.01.2015 №14, яким затверджено форму декларації акцизного податку і порядок заповнення та подання декларації. Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. заN105/26550.
Наказ №14 набрав чинності з дня офіційного опублікування – з 30 січня 2015 року (опубліковано в Офіційному віснику України, 2015, № 6).
З наказом №14 можна ознайомитись та завантажити бланк декларації і додатки за наступним посиланням:http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/formi-zvitnosti-/63521.html.
 
До бюджету надійшли останні 33 тис. грн. “хмільного” збору
Протягом минулого року надвірнянські  торговці хмільними напоями сплатили до державного бюджету 424,1тис.. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Ще 33,5тис. грн. хмільного збору надійшли до бюджету вже у січні цього року за звітній період – грудень 2014 року.
Надходження від “хмільного” збору спрямовуються на фінансування витрат з проведення досліджень та здійснення розробок у галузях виноградарства, садівництва і хмелярства, зміцнення матеріально-технічної бази галузевих наукових закладів та їх дослідних господарств.
Нагадаємо, що з 2015 року збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства відмінено. Натомість, роздрібні торговці алкогольними напоями сплачуватимуть 5%й акцизний податок, який спрямовуватиметься до міської казни.
 
Протягом першого місяця 2015 року надвірнянські платникисплатили до місцевої казни майже 6млн. грн. ПДФО
З початку року бізнес Надвірнянщинисплативдо бюджету 5,9млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на півмільйона більше, ніж у січні 2014.
Нагадаємо, що з 2015 року законодавці запровадили ряд новацій в оподаткуванні доходів фізичних осіб. Зокрема, відтепер доходи, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року (12180 грн.), оподатковуються за ставкою 20% (замість 17% у минулому році).
«Нагадаємо, що з 1 січня по 1 травня 2015 року в Україні проходить кампанія декларування доходів громадян, одержаних у 2014 році. Отже, закликаємо громадян виконати свій конституційний обов’язок та задекларувати доходи, одержані в минулому році. А також, запрошуємо тих, хто бажає скористатися правом на отримання податкової знижки»,-повідомив в.о.начальника інспекції Василь Гнатюк.
 
Податковий компроміс вже в дії
З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від «Про податковий компроміс». Відтепер бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
Відповідно зазначеного Закону, загальна тривалість процедури досягнення податкового компромісу – до 70 календарних днів з наступного дня після подання уточнюючого розрахунку. При цьому, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу, тобто подати уточнюючий розрахунок або заяву, складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цього закону.
При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
 
Запрошуємо громадян задекларувати доходи, отримані торік
Декларування доходів – конституційний обов’язок кожного громадянина. Громадяни зобов’язані подати податкову декларацію у разі отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався; доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів; іноземних доходів.
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями).
Крім цього, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.
Також подати декларацію про майновий стан і доходи можна не тільки на паперових носіях, але й засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.
Для зручності громадян Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дозволяє заповнити декларацію в режимі он-лайн на офіційному веб-порталі ДФС.
Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати декларацію, – 30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку, – 31 грудня 2015 року.
При виникненні питань щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи, працівники ЦОП нададуть кваліфіковану допомогу, телефон для консультації  2-22-79.
З початку року до ДПІ у Надвірнянському районі 88громадян подали декларації про одержані доходи за 2014 рік. З них 10– для отримання податкової знижки, 76громадян задекларували доходи від отриманої спадщини та подарунків, 2- від продажу майна.
.
Податкова накладна та додатки до неї складаються виключно в електронній формі
Починаючи з 1 січня 2015 року, при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957  із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1129 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957”.
Зазначеним документом передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї складатимуться і надаватимуться виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Детальніше про особливості складання податкової накладної йдеться в листі ДФС України від  28.01.15 № 2394/7/99-99-19-03-02-17 "Про податок на додану вартість".
 
Фіскальна служба надала роз’яснення щодо подання звітності з податку на прибуток підприємств та сплату авансових внесків
28 грудня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України  за №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який опубліковано в газеті «Голос України» (31.12.2014 № 254) та положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2015  (далі – Закон  №71-VIII).
Законом №71-VIII викладено розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в новій редакції та передбачено розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.
У зв’язку з цим права контролюючого органу доповнено правом проводити перевірку правильності ведення бухгалтерського обліку відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та правом на проведення перевірки правильності та повноти визначення доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування згідно з бухгалтерським обліком відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
При цьому, для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу. Рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на різниці приймається зазначеними платниками самостійно.
Детальніше про особливості подання податкової звітності, нарахування та сплату щомісячних авансових внесків йдеться в листі ДФС України від 29.01.2015 №2707/7/99-99-19-02-01-17 "Про звітність з податку на прибуток підприємств, сплату авансових внесків з цього податку у 2015 році та інші актуальні питання".
 
Власник ввезеного вантажного автомобіля, що переобладнується у легковий є платником акцизного податку
Відповідно до статті 212 Податкового кодексу України платником акцизного податку є власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.
В свою чергу датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобує дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу.
При цьому платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.
Таким чином, контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати до бюджету податку особами – власниками ввезених на митну територію України вантажних транспортних засобів, що переобладнуються у легкові автомобілі, здійснюється контролюючими органами (ДПІ) за місцем реєстрації платника податку.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *