Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському районі інформує:

Фіскальна служба проводить опитування щодо доцільності впровадження єдиного мобільного номера для отримання інформаційно-довідкових послуг

Фіскальна служба проводить опитування щодо доцільності впровадження єдиного мобільного номера для отримання інформаційно-довідкових послуг
Для зручності суб’єктів господарювання та громадян, які телефонують до Контакт-центру ДФС з мобільних телефонів, розглядається можливість впровадження єдиного мобільного номера для абонентів мобільного зв’язку Лайф, Київстар та МТС-Україна, із збереженням існуючого багатоканального номера Контакт-центру ДФС. Вартість дзвінків до Контакт-центру ДФС на такий номер здійснюватиметься відповідно до встановлених тарифів зазначених операторів мобільного зв’язку.
Для визначення думки суб’єктів господарювання та громадян щодо доцільності впровадження єдиного мобільного номера для отримання інформаційно-довідкових послуг Контакт-центру ДФС, на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Опитування» розміщено питання та варіанти відповідей.
Термін проведення опитування – з 22 травня до 15 червня 2015 року.
 
Результат легалізації на Надвірнянщині – 17 працівників
Про це повідомляє начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Богдан Нагорняк та відзначає, що найпоширенішими порушеннями залишаються недотримання працедавцями вимог податкового та трудового законодавства у взаємовідносинах з найманими особами та виплата їм зарплат «у конверті».
Ще фахівець проінформував, що проведеною позаплановою документальною перевіркою виявлено 3 неоформлених найманих працівників та до бюджету пораховано 42,3 тис.грн.
У 14 обстежених впродовж чотирьох місяців цього року роботодавців – фізичних встановлено повне ігнорування податкових правил при виплаті заробітної плати. Такі „тіньовики” трудового ринку, які дозволяли собі використовувати цілковито нелегальну найману працю скрили від оподаткування 21 тис.грн. заробітної плати  та сплатять до бюджету 1,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
За словами Богдана Нагорняка, виплата не облікованої заробітної плати суттєво зменшує надходження податків і зборів до місцевих бюджетів. Тому у цей нелегкий час, роботодавцям району, потрібно бути патріотами своєї держави, працювати чесно та прозоро, адже тіньові зарплати і мінімізовані податки ніколи не принесуть економічної перспективи у розвиток нашого краю.
 
Звільнено від ПДВ імпорт та перше постачання ліків
З 7 травня 2015 року набрав чинності Закон України від 9 квітня 2015 року № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів» (опубліковано у газеті «Голос України» від 06.05.2015 № 79).
Даним документом передбачено тимчасове, до 31 березня 2019 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та першого постачання на митній території України зареєстрованих лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, якщо такі операції здійснюються на підставі договорів з спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі. Перелік операцій визначений Законом України «Про здійснення державних закупівель», укладених на виконання угод між центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я та відповідною спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.
Також Законом встановлено звільнення ввезених вищевказаних лікарських засобів та медичних виробів від обкладання додатковим імпортним збором, встановленим Законом України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року», визначивши статус таких лікарських засобів та медичних виробів як життєво необхідних товарів.
 
 
Плата за землю – стабільне джерело надходжень до бюджету
З початку 2015 року у ДПІ у Надвірнянському районі за землю було сплачено понад 3 мільйони гривень податку. З яких майже 2,5 мільйонів гривень сплатили юридичні особи, фізичними особами було внесено понад 0,5 мільйона гривень.  
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує платникам цього податку, що з 1 січня 2015 року плата за землю входить до складу податку на майно.
Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що плата за землю – обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органуза місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України , з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).
З 1 липня 2015 року платники єдиного податку третьої групи у своїй роботі мають застосовувати РРО
ДПІ у Надвірнянському районінагадує, що зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 28.12.2014 №71-VIII, стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
– для платників єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015 р.;
-для платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016 р.
При цьому, платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (ст. 296.10 ПКУ).
Також повідомляємо, що наказом ДФС України від 27.04.2015 №302 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.
З реєстром можна ознайомитися на офіційному порталі ФСУкраїни: http://sfs.gov.ua.
Шановні платники єдиного податку третьої групи, не зволікайте з придбанням РРО, встановленням та навчанням персоналу. Адже, для того, щоб уникнути незручностей в роботі та передачі звітності до органів ДФС важливо не тільки придбати касову техніку, а й успішно впровадити її в роботу. Економічні європейські відносини у нашій країні кожен має почати будувати зі свого власного бізнесу вже сьогодні, для того, щоб відчути якісний рівень життя завтра!
 
Понад 3млн гривень військового збору перераховано платниками податків Надвірнянщини
З початку 2015 року від платників податків, які перебувають на обліку в ДПІу Надвірнянському районі, надійшло до Державного бюджету 3млн 409тис. грн військового збору.
Попри складну економічну ситуацію, яка склалася в країні, велика увага приділяється відродженню армії та посиленню обороноздатності держави. Відновлення військового потенціалу потребує значних коштів, та завдяки небайдужості і підтримці громадян держава отримує додатковий ресурс для Збройних Сил у вигляді військового бору.
Фахівці інспекції нагадують, що з 1 січня 2015 року розширено базу оподаткування військовим збором. Зокрема, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
 
Декларацію на отримання податкової знижки треба подати до 31 грудня 2015 року
Метою декларування доходів громадян є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.
Повернути частину податку, сплаченого громадянами із зарплати, можна шляхом реалізації свого права на податкову знижку. До податкової знижки включаються понесені протягом року такі витрати: сплачені відсотки за іпотечним кредитом; плата за навчання; страхові платежі; сума оплати державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; суми витрат на переобладнання транспортного засобу.
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан та доходи і додаток 6 до неї. Декларацію на отримання податкової знижки необхідно подати до 31 грудня 2015 року. Право на отримання податкової знижки на наступні звітні періоди не переноситься. Тобто податкову знижку за 2014 рік, платник податку може оформити в період з 1 січня по 31 грудня 2015 року. Додаткову інформацію можна отримати в Центрі обслуговування платників податків.
 
Плануєте продавати пиво- подбайте про ліцензію
З 1 липня 2015 року пиво буде відноситися до алкогольних напоїв. Роздрібна торгівля якими здійснюється за наявності ліцензій. Тому для продажу пива потрібна буде ліцензія.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить:
-на території міст – 8000 гривень на кожний електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку розрахункових операцій;
-на території сіл і селищ – 500 гривень на кожний електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку розрахункових операцій.
Нагадуємо, що законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на реалізацію пива, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на продаж алкоголю.
Відповідно до абз.3 п.291.5.1 ст.291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи фізичні особи – підприємці, що здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів за виключенням фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність з роздрібного продажу пива та столових вин.
Крім того, пунктом 216.9 ст.216 ПКУ визначено дату виникнення податкових зобов’язань при реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, а саме дата надходження коштів за проданий товар.
З врахуванням наведеного фізичні особи – підприємці, які здійснюють торгівлю пивом, можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування за умови дотримання вимог ст.291 ПКУ.
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 28.12.2014 №71-VIII, стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
– для платників єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015 р.;
-для платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016 р.
 
Нові акцизні марки та спецоперація „Акциз – 2015”
Кабінет Міністрів України постановою від 14.05.2015 р. №296 затвердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва. Нові форми запроваджуються з 1 липня 2015 p.
Нагадаємо, що з метою посилення контролю у сфері виробництва і обігу підакцизних товарів та детінізації вказаного ринку 10 квітня 2015 року стартувала спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження фальсифікованої підакцизної продукції «Акциз – 2015». ДПІ у Надвірнянському районізвертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів, телефонуючи на сервіс «Пульс» за тел. (044) 284 00 07 та за номером телефону 2-43-22, а також у письмовій формі на адресу ДПІ у Надвірнянському районі(78400, м. Надвірна, вул. Визволення, 2).
 
 
 
ПДВ за лютий та за І квартал 2015 року сплачується з електронних рахунків
Зурахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), в нашій країні впроваджується Система електронного адміністрування ПДВ.
При цьому  електронне адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):
– до 1 липня 2015 року  – у тестовому режимі;
– з 1 липня 2015 року – на постійній основі.
Пунктом 2001.1.6 ст. 2001.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.
Тобто згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ  для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників. В цьому реєстрі зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі отриманого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті електронні рахунки платників ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.
За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *