Мама і тато – два міцних крила, дві найрідніші людини в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її, або створивши на базі своєї родини прийомну сім'ю чи дитячий будинок сімейного типу та прийнявши на виховання у свою родину дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.
В нашому суспільстві багато живе дітей, яким не пощастило мати сім'ю, відчути тепло материнських та батьківських рук. А живуть ці діти у державних закладах серед таких же обділених сімейним теплом дітей. Законом України "Про охорону дитинства" гарантується розвиток такої форми виховання дітей, як прийомна сім'я.Що таке прийомна сім'я?Це сім'я, яка взяла на виховання та спільне проживання від однієї до чотирьох дітей-сирт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Напевне в нашому районі є такі сім'ї, які хочуть і можуть взяти дітей на виховання. Адже усім відомо, що чужих дітей не буває. Ось тільки уявіть собі, коли прийомна дитина переступить поріг Вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з Вами, прийомними батьками. І саме Ви навчите цю дитину радіти життю, більше усміхатися, любити життя та людей, а Ваш вчинок зробить цей світ добрішим. Усиновлення як інститут сімейного права, як і будь-який інший, має завдання та мету правового регулювання. Завданням усиновлення як сукупності правових норм є врегулювання відносин, пов'язаних із підготовкою та проведенням усиновлення, його реєстрації, а також наслідків вчинення такого акту. Завданням усиновлення як правового акту є сприяння реалізації конституційного права особи на сім'ю, і саме для поповнення можливого біологічного чи правового вакууму батьківства існує інститут усиновлення. Отож основною і визначальною засадою усиновлення дитини є забезпечення її інтересів.
Протягом 2011 року з Надвірнянського будинку дитини усиновлено 24 дитини, з них 23 дітей – усиновлено громадянами України та 1 дитину – громадянами Італії. 23 дітей влаштовані у сім’ї громадян під опіку/піклування; 2 дітей влаштовані в прийомну сім’ю; 3 – влаштовано до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 1дитина, позбавлена батьківського піклування повернута на виховання батькові, у зв’язку з тим, що біологічний батько дитини визнав батьківство. У порівнянні з 2010 роком кількість дітей, які були влаштовані у сімейні форми виховання збільшилася.
Після влаштування дітей у заклади продовжується робота щодо забезпечення права дитини на виховання в сім’ї. Під інтересами дитини слід розуміти створення для неї сприятливих умов (як матеріального, так і морального характеру) для виховання і всебічного розвитку (у фізичному, психічному, духовному та іншому відношенні), максимально наближених, якщо це можливо, до обстановки, звичної для дитини у втраченій нею сім'ї. При цьому не слід розуміти ці інтереси виключно як потребу забезпечити матеріальні та житлові умови. Головне – щоб відносини, котрі виникли внаслідок усиновленнячи влаштування у сімейні форми виховання відповідали усім вимогам сім'ї як первинного та основного осередку суспільства (ст. 3 СК України).
На сьогодні у Надвірнянському районі функціонує 4 прийомні сім’ї, у якій проживають 5 дітей-сиріт та 1 особа, з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. На даний час на обліку служби у справах дітей перебуває одна подружня пара, кандидати у прийомні батьки, які виявили бажання взяти на виховання та спільне проживання в свою родину двох неповнолітніх дітей, які пройшли навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Усиновлення — це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями як для дитини, так і для дорослого. Адже бути батьками — це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань. І якщо у вас виникло бажання взяти дитину у родину, в цьому вам допоможуть спеціалісти служби у справах дітей Надвірнянської районної державної адміністрації.
Наша адреса: районна державна адміністрація, , м. Надвірна, майдан Шевченка, 33 (праве крило, 4-ий поверх, каб. 47,48, тел. 2-91-74, 2-34-72)
0 Коментарі