Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Актуальні питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу обговорили на колегії ДОЗ ОДА

У конференц-залі обласного фтизіопульмонологічного центру минулої середи відбулося спільне засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Медична спільнота області розглянула стан роботи фтизіатричної служби та заслухала питання щодо епідситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також стан виконання обласної соціальної цільової програми з даних захворювань в нашому регіоні.
На початку засідання директор ДОЗ ОДА Микола Стовбан вручив відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» лікарям – Вікторові Бойку, Галині Черниш та Сергію Максимову.

Про ситуацію із захворюванням на туберкульоз в області доповіла заступник головного лікаря ОФПЦ Наталія Довганюк. Як повідомила вона, епідситуація з туберкульозу не є стабільною, хоч і спостерігається зниження загальної захворюваності серед вперше діагностованих хворих. Цей показник зменшився на 45 осіб. Загальний показник захворілих становить 35, 9% на 100 тисяч населення проти 39,1% минулого року. Загальноукраїнський показник вищий за обласний і дорівнює 38,2% на 100 тисяч населення. «Значне зниження захворюваності відзначається в Богородчанському, Галицькому, Надвірнянському, Рожнятівському, Тисменицькому районах та місті Яремче. Зокрема, по області знизилися показники захворюваності на туберкульоз серед дітей. Ріст даної недуги спостерігається в Снятинському, Долинському, Косівському, Городенківському районах, а також місті Болехові. На фоні зниження загальної захворюваності значно зріс, у порівнянні з минулим роком, показник питомої ваги деструктивних форм, а саме відсоток хворих з деструктивними формами серед усіх вперше виявлених», – зазначила заступник.

Про раннє виявлення туберкульозу серед груп ризику, проблеми та шляхи їх вирішення у своєму виступі говорив і директор Благодійного фонду «Захід-Шанс» Олександр Гринь.

За інформацією заступника головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталії Дьоміної, станом на 1 жовтня поточного року під медичним спостереженням в обласному центрі СНІДу знаходилось 1114 хворих на ВІЛ-інефкцію/СНІД, в тому числі дорослих 1049 та 65 дітей. У стадії СНІДу на обліку перебуває 438 хворих, з них – 9 дітей. Померло за час спостереження 719 ВІЛ-інфікованих осіб. Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію склав 10,3% на 100 тис. населення проти 9,7% за аналогічний період 2017 року. Захворюваність на СНІД зменшилась і склала 2,9 проти 4,4 на 100 тис. населення у минулому році.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *