Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Актуально про субсидії “читати далі…”


В зв’язку з набуттям чинності з 1 травня 2015 року постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015р. №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» роз’яснюємо:


В зв’язку з набуттям чинності з 1 травня 2015 року постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015р. №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» роз’яснюємо:
                      
1. Кому призначається субсидія ?
          Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу. Тобто, субсидія – це різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги (в межах соціальних нормативів) та розміром обовязкового платежу за житлово-комунальні послуги. Розмір обов’язкового відсотка платежу  розраховується  індивідуально для кожної сім'ї  та залежить виключно від доходів сім'ї.
2. Куди і як подаються документи?
             Документи для призначення житлової субсидії подаються до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації або можуть бути надіслані поштою за місцем реєстрації заявника.
3.Перелік документів для призначення субсидії:
            – заповнена заява про призначення житлової субсидії /за встановленою формою/;
            – заповнена декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії /за встановленою формою/.
Інструкції щодо заповнення бланків Заяви та Декларації опубліковані в номері газети Верховинські вісті від 17 квітня 2015 року.
Зазначені форми передбачають:
          Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.
          У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.
           Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі або стягнення відбувається у судовому порядку.
           Тому, звертаємо увагу громадян на правильність заповнення бланків , недопущення виправлень в них та повноту внесених відомостей та інформації.
 
4.Щодо доходів, які враховуватимуться під час призначення субсидій
До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо. Для призначення житлової субсидіївраховуватимуться доходи за попередній календарний рік (з 1 січня по 31 грудня) без урахування сплаченого податку з доходів фізичних осіб.
5.Щодо призначення субсидій комісіями
За рішенням комісії субсидія призначається лише в наступних випадках:
– на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам, які проживають самі (відповідне рішення не переглядається до зміни обставин);
– особові рахунки відкриті на іншу особу;
– сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок на суму яка перевищила 50тисяч гривень;
– з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб (за наявності засобів обліку послуг);
– державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;
– індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуг.
6.Щодо особливостей врахування доходів
Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів та осіб, призваних на строкову військову службу, у разі відсутності доходів не враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму.
Пунктом 12 Положення визначено вичерпний перелік виплат та допомог (стипендія, допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги), для отримувачів яких під час визначення сукупного доходу будуть враховуватися фактичні розміри допомог.
Якщо працездатна особа не має інших доходів, крім допомоги при народженні (усиновлені) дитини, вік якої від 3 до 6 років, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям, і розмір такої допомоги менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, в дохід такої особи при призначенні субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімум, встановлений для працездатних осіб.
            Тобто,  якщо необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних членів сім’ї та перебування їх на обліку в центрі зайнятості скасована, однак  до розрахунку сукупного доходу прийматиметься дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на даний час становить 1218гривень). Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів та осіб, призваних на строкову військову службу, у разі відсутності доходів не враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму.

№ телефону «гарячої» лінії в управлінні 2-60-99.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *