Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Актуальний вибір професії

       Сучасний ринок праці ставить досить високі вимоги до людей, які знаходяться в пошуку роботи.  Якщо аналізувати ситуацію попиту і пропозиції  на ринку праці, то можна спостерігати певний дисбаланс, який має місце у сфері підготовки фахівців з вищою освітою. Адже, сьогодні випуск навчальними закладами  даних фахівців більш ніж удвічі перевищує випуск робітничих кадрів. А на ринку праці і надалі залишаються найбільш актуальними та затребуваними саме робітничі професії.
       Слід зазначити, що наявність диплома, навіть актуальної професії, не завжди є пропуском до престижної, високооплачуваної роботи. Тому що останнім часом значно підвищилися вимоги роботодавців до претендентів на вільні робочі місця. Особливо цінуються фахівці високої кваліфікації, які мають досвід практичної роботи. Роботодавців, зокрема, цікавить професійна грамотність працівників, їх комунікабельність, компетентність, а також і особистісні цінності. До кожної професії роботодавці ставлять різні вимоги щодо досвіду роботи, кваліфікації, знань, навичок потенційних працівників. Тому молодим людям, які ще навчаються в навчальних закладах, здобуваючи професію, уже заздалегідь потрібно знайомитися з вимогами роботодавців та оволодівати певними методами та навичками пошуку роботи, працювати над собою, щоб бути більш конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.
       Саме з такою метою 19 листопада 2014року відбулася зустріч фахівцяНадвірнянського районного центру зайнятості з майбутніми випускниками, учнями 3-го курсу, Надвірнянського ПТУ №11. Профконсультант ознайомила учнів з вимогами ринку праці та особливостями  працевлаштування  молоді, яка закінчила  навчальні заклади; розповіла, як шукати роботу за допомогою джерел вакансій та вміння себе презентувати, шляхом подання резюме.Основним етапом даного заходу було оволодіння учнями технікою телефонного дзвінка та співбесіди з роботодавцем.
Професії за якими здійснює навчання Надвірнянське ПТУ №11 є найактуальнішими на регіональному ринку праці і якщо учні і надалі будуть удосконалювати свою майстерність, то вони стануть справжніми професіоналами в своїй справі і ніяке безробіття їм не страшне.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *