Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Більше половини експорту з Прикарпаття – послуги з переробки матеріальних ресурсів

Такі дані надало головне управління статистики в області. За повідомленням, обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області за 9 місяців цього року, порівняно з відповідним періодом попереднього року, зменшилися на 19,2%, імпорту – на 16,7% і становили відповідно 42,5 та 17,7 млн дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 24,8 млн дол. США.

За обсягами як експорту, так й імпорту послуг область посіла 16 місце серед регіонів України.

Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами з 109 країн світу здійснювали 147 суб’єктів господарської діяльності.

Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, США, Індії, Швеції, Польщі, Австрії, Німеччини, Кіпру. Більше половини (52%) обласного експорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 15,4% – послуги, пов’язані з подорожами, 11,1% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні, 10,6% – транспортні послуги, 8,7% – ділові послуги.

Понад 85% обсягів отриманих з-за меж країни послуг припадало на нерезидентів з Польщі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Туреччини, Швеції, Кіпру. Серед імпортованих послуг 45,4% обсягів припадало на транспортні послуги, 32,2% – на ділові, 10% – на послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю, 5,6% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 69,8%, імпорту – 93,5%. Обсяги експорту послуг до цих країн зменшилися у порівнянні з січнем-вереснем 2019 року на 29,4%, імпорту – на 13,8% і склали відповідно 29,6 та 16,5 млн дол. США.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *