Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Через африканську чуму на Надвірнянщині встановили два карантинних пости

  

  
27 березня 2017 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА, яке проводив голова комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Тодорук. У роботі засідання взяли участь заступник голови РДА Богдан Зеленчук, заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Микола Сендецький, начальник управління з безпечності харчових продуктів та ветеринарії в Івано-Франківській області Степан Белей, сільські голови сіл Волосів, Камінне та Цуцилів, керівники переробних підприємств, мисливських угідь, держлісгоспів та структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району.
В.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі Іван Гурмак повідомив про випадок виникнення вогнища африканської чуми свиней в с.Волосів. Територію села оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановлено карантин. Також встановлено зону захисту, що оточує межі епізоотичного осередку, в яку входять території населених пунктів Камінне, Цуцилів та мисливські угіддя. Визначено  зону нагляду у радіусі 20 км від межі зони захисту, в яку входять села Тисменичани, Гаврилівка, Парище, Л.Велесниця, Л.Тарновиця, В.Майдан, Перерісль, Фитьків, Називизів, м.Надвірна та території мисливських угідь ДП «Надвірнянське лісове господарство»,  спецагролісгосп, Мисливсько-рибальський клуб РО УТМР.
Комісією затверджено план заходів по ліквідації та не допущенні поширення африканської чуми свиней. Встановлено два карантинні ветеринарно-поліцейські пости на дорогах при в'їзді (виїзді) до епізоотичного осередку.  Встановлено знаки з написом Карантин та знаки, які вказують на об'їзд карантинної зони. Забезпечено рух транспорту, що виїжджає з епізоотичного осередку (неблагополучного пункту) лише після дезінфекції, а рух людей через дезінфікуючі килимки.
Щоб чума не розповсюджувалась, вже від завтра працюватиме спеціальна група, яка ходитиме господарствами селян. Також йшла мова про заборону торгівлі живими тваринами на ринку "Торговиця" в Надвірній. Будуть проведені попереджувальні заходи і по інших ринках в районі.
Афpикaнcькa чyмa cвинeй – це вipyc, інфіковану тварину вилікувати неможливо. Фахівці ж переконують, ця хвороба нe впливaє нa здopoв’я людини, оскільки людcький opгaнiзм нe чyтливий дo дaнoгo збyдникa. Проте, при перших ознаках недуги тварин, господарі повинні звертатись до ветеринарів.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *