Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Делегація Надвірнянського району взяла участь у перепохованні жертв комуністичного терору Дем’янів Лаз

 

Сьогодні у Меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбулася церемонія перепоховання тіл 134 жертв комуністичного терору.

 

Сьогодні у Меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбулася церемонія перепоховання тіл 134 жертв комуністичного терору.

Нагадаємо, 14 серпня минулого року працівниками КП «Пам’ять» у Івано-Франківську на вулиці Ленкавського було виявлено масове поховання жертв терору НКВС 1939-1941 років.

Напередодні священнослужителі відправили поминальну панахиду. Сьогодні ж знайдені останки знайшли спочинок у місці, де покояться українці, які були знищені радянським окупаційним режимом через любов до рідної землі.

Принагідно зазначимо, що серед останків жертв масового поховання є священик УГКЦ Степан Цибух, який родом з села Острів Галицького району.

Пом’янути пам’ять про загиблих та вшанувати їх хвилиною мовчання прийшли десятки небайдужих, серед яких і заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, перший заступник голови облради Василь Гладій, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, керівники структурних підрозділів ОДА, представники громадських організацій.

«Сьогодні надзвичайно важливим і символічним є те, що цей чин похорону відслужили представники різних конфесій нашої української церкви, а віддати шану захороненим приїхали представники з усіх районів. Адже через відсутність ідентифікованих тіл, ми не може сказати якої вони були віри, чи звідки походили родом. Дослідники, які проводили розкопки, кажуть, що більшість останків має велику кількість ушкоджень, а це переломи кісток черепа, рук та ніг. Звичайно, такий факт свідчить про те, що перед смертю вони перенесли величезний біль. І це місце, Дем’янів Лаз, є місцем не тільки пам’яті, а й уособлює біль, про який нам варто пам’ятати та донести його до молодших поколінь. Саме пам’ять про нелегку долю допоможе зрозуміти, що доброго загарбника не буває, бо, як казав Шевченко: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля», – звернувся до присутніх Ігор Пасічняк.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *