Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Делегація Надвірнянщини взяла участь у роботі форуму “Децентралізація на Прикарпатті”

20 квітня 2017 року у Коломийському обласному драматичному театрі ім. Івана Озаркевича відбувся семінар-форум «Децентралізація на Прикарпатті: роль місцевого самоврядування в процесі добровільного об’єднання територіальних громад». Захід провели за ініціативи Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» у рамках програми «U-Lead з Європою». Участь у Форумі взяли заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, представники  закладів освіти, охорони здоров’я, культури, міський, селищні та сільські голови, а також експерти з децентралізації.
Мета заходу – підведення підсумків діяльності та розвитку перших об’єднаних територіальних громад,  утворених в Івано-Франківської області – Печеніжинської, Верхнянської та Старобогородчанської, а також поширенню  досвіду їх функціонування.
Зі вступним словом до учасників заходу звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Крецул. Він розповів про основні засади та принципи міжнародного документу, що визначає стандарти організації управління на місцях — Європейської Хартії місцевого самоврядування. Завдяки принципу субсидіарності, який задекларовано у Хартії, управлінські рішення приймаються безпосередньо на місцях. Управлінець також нагадав, що на Прикарпатті упродовж 2015-2016 років було створено 12 об’єднаних територіальних громад. Очікується, що цьогоріч їх кількість збільшиться вдвічі. За його словами, до ОДА вже надійшло чотири заявки від громад, які подали увесь пакет необхідних документів та готові до процесу об’єднання. У решти  тривають підготовчі роботи згідно процедури.
Директор Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Панасюк розповів присутнім про стан й перспективи впровадження реформи місцевого самоврядування та адміністративного устрою України. Експерт наголошував, що перед новоутвореними ОТГ з’являються нові перспективи реалізації  своїх повноважень у різних напрямках. 22 сфери управління переходять до повноважень ОТГ. Зокрема, це стосується напрямків економічного розвитку, ЖКГ, освіти, соціальної допомоги тощо. Він також наголосив, що альтернативи об’єднанню територіальних громад нині в Україні немає. Конкретні результати реформи децентралізації будуть відчутними лише за п’ять років.
Окрім того, гостям презентували успішну діяльність об’єднаних територіальних громад в Івано-Франківській області за результатами 2016 року. Перед гостями виступили голова Печеніжинської об’єднаної територіальної громади  Ігор Довірак, очільник Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка та перший заступник голови Верхнянської об’єднаної територіальної громади Іван Кавчак.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *