Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

День пам’яті жертв політичних репресій    У неділю, 20 травня 2012 року громада Надвірнянського району вшанувала День пам'яті жертв політичних репресій. В урочистій церковній обстановці священики освятили вогник лампадки і делегація, в складі заступника голови РДА Володимира Гурея, заступника голови районної ради Івана Степника, начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату РДА Тараса Дем’янчука, заступником голови братства УПА Михайла Юркевича та учнівської молоді, вирушили до Дем’янового Лазу в м. Івано-Франківськ для участі в загальнообласному поминальному заході.
До могили Борцям за волю України в м. Надвірна лягли вінки та квіти. У своєму виступі голова Надвірнянської районної державної адміністрації Володимир Калічко зазначив: «Цей скорботний день повинен об‘єднати український народ – владу, громадсько-політичні сили, всіх громадян – навколо вшанування пам’яті про загиблих від репресій. Ми вже знаємо досить правди, щоб зрозуміти, яка велика частина України лежить у тих загальних могилах. Ми повинні добре засвоїти ці уроки, бо не так об’єднує націю кров живих, як та кров , яка пролилася за неї» . 
   
Священики УГКЦ, УАЦ КП, УАПЦ відправили спільну панахиду за жертвами політичних репресій та запалили спільну свічку пам’яті, яку вся громада міста понесла до музею визвольних змагань в м. Надвірна, де свого часу, в підвалах приміщення музею, була катівня НКВД.
Голова РДА поклав квіти до стіни пам’яті, а присутні запалили свічки за загиблими.
Закінчився захід тематичною розповіддю екскурсовода, а музей і далі приймав відвідувачів.  
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *