Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Держкомтелерадіо звертає увагу на актуальність реформування друкованих ЗМІ у 2018 році

Завершується другий рік процесу реформування з трьох, визначених Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Процес реформування фінішує 1 січня 2019 року. На жаль, на сьогодні реформовано лише близько 132 друкованих ЗМІ та редакцій з 700-та.

Нагадуємо, що відповідно до вимог статті 11 Закону про реформування неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації (Міністерству юстиції України), у строк, встановлений частиною першою статті 2 цього Закону, заяви про перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним.

Слід зазначити, що різні обставини призвели до того, що половина учасників першого етапу не звершили перетворення у 2016 році, а продовжили процес реформування й у 2017 році. Водночас, починаючи з 2017 року, розпочали процес реформування й учасники другого етапу.

Крім того зазначаємо, що Законом про реформування не визначено необхідності затвердження переліку учасників другого етапу.

Враховуючи зазначене, радимо трудовим колективам редакцій спільно із співзасновниками невідкладно розпочати реформування із розумінням того, що процедура перетворення державного або комунального підприємства в інший суб’єкт господарювання та процедура перереєстрації друкованого ЗМІ можуть тривати в окремих випадках більше ніж півроку.

Інформаційна та правова підтримка учасників реформування: на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо під рубрикою «Реформування друкованих ЗМІ» оприлюднено онлайн-версію посібника «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ», підготовленого партнерами – медіа юристами в рамках проекту «Свобода медіа в Україні» за сприяння Ради Європи та Європейського Союзу.

Водночас на онлайн-ресурсі «Prometheus» діє курс для учасників процесу реформування – «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів», зареєструватись для прослуховування курсу можна за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:COE+MEDIA101+2017_T3/about

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *