Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

До уваги роботодавців !

Законом України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ”від 6 грудня 2016 року  № 1774-VIII, який набирає чинності з  1 січ-ня 2017 року внесено суттєві зміни до законодавства з праці.Зокрема, змінено поняття  “мінімальної заробітної плати”  та порядок встановлення  посадових  окладів та тарифних ставок.

Законом України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ”від 6 грудня 2016 року  № 1774-VIII, який набирає чинності з  1 січ-ня 2017 року внесено суттєві зміни до законодавства з праці.Зокрема, змінено поняття  “мінімальної заробітної плати”  та порядок встановлення  посадових  окладів та тарифних ставок. Також, запроваджено нові механізми             контролю у сфері  зайнятості та оплати праці, посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства у цій сфері.
          Пунктом 5 розділу  II  “Прикінцеві та перехідні  положення”Закону        № 1774-VIIIвстановлено , що мінімальна заробітна плата  після набрання  чинності цим Законом не застосовується  як розрахункова величина у колективних  договорах та угодах усіх рівнів.
          Сторонам , які уклали  колективні договори і угоди ,  у тримісячний строк  необхідно привести  їх норми  у відповідність  із цим  Законом  згідно із законодавством.
          До внесення змін до колективних договорів і угод усіх рівнів щодо незастосування  мінімальної заробітної  плати як розрахункової  величини вона  застосовується у розмірі  прожиткового мінімуму для працездатних  осіб.
          На практиці  ця норма законодавства передбачає  , що роботодавці мають внести відповідні зміни до колективних договорів в частині визначення співвідношень в оплаті праці працівників, замінивши раніше передбачені співвідношення до мінімальної заробітної плати  на співвідношення до прожиткового мінімуму. Водночас, при наявності відповідних коштів згідно ст.9-1 КЗпП України  підприємства , установи, організації за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові пільги для працівників , у тому числі із визначення розмірів посадових окладів  і тарифних ставок.
            Просимо врахувати зазначені норми Закону під час  внесення змін  до колективних договорів та укладення нових . 
 
 
Відділ праці та соціально-трудових відносин
управління соціального захисту населення
райдержадміністрації                             

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *