Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Дозвіл на керування авто іншій людині можна надати онлайн

В електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга «Керування належним користувачем». Ця послуга дозволяє надавати право користуватись авто людині, яка не є його власником. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
Тепер нести відповідальність за свою поведінку на дорозі буде безпосередньо водій авто, а не його власник. Саме він буде отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх тощо.

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Ним можуть скористатися фізичні та юридичні особи. Надати дозвіл може лише власник авто – один дозвіл на одне авто. Видалити призначеного належного користувача може власник автомобіля або система автоматично, якщо дозвіл надавався на визначений період. Стати належним користувачем може тільки людина з водійськими правами.

Як отримати дозвіл на керування чужим автомобілем:

1. Авторизуйтеся в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Оберіть з переліку послугу «Керування належним користувачем».

3. Введіть VIN-код автомобіля, для якого хочете стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль (не про його власника).

4. Оберіть підставу для належного користування:

домовленість із власником;

довіреність на право користування ТЗ;

договір оренди, найму чи позики;

договір фінансового або оперативного лізингу.

5. Введіть e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірте свої дані та за необхідності прикріпіть скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.

7. Підпишіть створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після цього власник отримує листа з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Людина, яка замовила послугу належного користувача, може перевірити статус підтвердження заявки у е-кабінеті водія.

Повний цикл надання послуги онлайн триває один робочий день.

Це перша онлайн-послуга, яка була створена відразу в електронному форматі.

Проєкт реалізований у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації, за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Фонду Східна Європа.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *