Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському районі інформує

   Податкова накладна складається за новою формою

   Податкова накладна складається за новою формою
З01.01.2015 р. податкова накладна складається за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України 22 вересня 2014 року № 957 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14 листопада 2014 року № 1129) та звертає увагу на те, що нові графи 5.1 та 5.2 (одиниця виміру товарів/послуг) податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку, чинного на дату складання податкової накладної. Державний системи позначень одиниць вимірювання та обліку затверджено наказом  Держстандарту від 09.01.1997р. № 8 "Класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96". Отож, у графі 5.1 вказується умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО – метри, кг й т.д.; у графі 5.2 – код відповідної одиниці вимірювання/обліку;
Новим алгоритмом ведення податкового обліку передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну в електронній формі, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою ( п.201.1 Податкового кодексу України).
Виняток складають платники податку, які постачають електричну енергію – вони повинні складати податкові накладні щодекадно на суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за таку електричну енергію на їх поточні рахунки протягом відповідної декади. В подальшому, такі платники податку в останній день місяця складають податкові накладні/розрахунки коригування за результатами остаточного розрахунку зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом такого місяця.
Пунктом 11  підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всіподаткові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.
 
Змінено правила оподаткування військовим збором
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема у частині оподаткування військовим збором.
Відповідно до п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Згідно з п.п. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, а саме фізична особа – резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10  розділу ХХ Кодексу).
Для резидента – це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;  доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) (ст. 163 Кодексу).
Відповідно до п.п 1.6. п. 161  підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Кодексу.
Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у листі ДФС України від 21.01.2015 № 1665/7/99-99-17-02-01-17  «Про внесення змін в адміністрування податку на доходи фізичних осіб та військового збору».
 
Про новації в оподаткування доходів фізичних осіб
З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи»  від 28 грудня 2014 року, яким встановлено такі ставки податку з доходів фізичних осіб (ПДФО):
15% – якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (тобто 12 180 гривень.);
якщо ж база оподаткування в календарному місяці перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, то до суми такого перевищення застосовується ставка 20 % (раніше було 17%).
При річному декларуванні до доходу у розмірі до 120 мінімальних зарплат (146 160 гривень) буде застосовуватись ставка 15 %; понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати – 20 %.
Також вводиться оподаткування так званих пасивних доходів, зокрема, дивідендів, процентів, роялті. Зокрема, ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування встановлюються у таких розмірах:
20 % – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються ІСІ;
5 % – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).
Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу платниками податку на доходи фізичних осіб є  особи, які отримують доходи з джерел походження в Україні та  іноземні доходи. Також особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *