ДПІ у Надвірнянському районі інформує:
Більше 6 тис.платників звернулось до Надвірнянського ЦОПу.
Центр обслуговування платників протягом трьох місяців цього року надавмайже2 тисячіадміністративних послуг
Більше 6 тис.платників звернулось до Надвірнянського ЦОПу.
Центр обслуговування платників протягом трьох місяців цього року надавмайже2 тисячіадміністративних послуг
Найбільшим попитом серед наданих адміністративних послуг – 57%, користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. З початку року фізичним особам-платникам податків надано понад 1135таких послуг.
На другому місці послуги з реєстрації книги обліку розрахункових операцій – 409КОРО, на третьому – надання витягу з реєстру платників єдиного податку– 97 виданих витягів.
Нагадуємо, у ЦентріобслуговуванняДПІ у Надвірнянському районінадається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Крім того, у Центріможна подати звітність та отримати консультацію стосовно отримання безкоштовнихключівелектронного підпису.
До уваги платників єдиного податку!
Відповідно до прийнятого Закону України від 02 березня 2015 №211-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України” (далі – Закон №211) внесено доповнення підпунктом 1.7 до пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), яким тимчасово запроваджено військовий збір.
Зокрема, згідно з п.п. 1.7. “Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу”.
Оскільки, підпунктом 165.1.36 пункту 165.1 статті 165 Кодексу встановлено що, дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то відповідно категорія осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування звільняються від нарахування та сплати військового збору.
Підприємці-спрощенці Надвірнянщиницьогоріч сплатили до місцевого бюджету 1,8 мільйона гривень єдиного податку
За тримісяці 2015 року платники податків, які перебувають на обліку у ДПІу Надвірнянському районіі які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили 1,8 мільйона гривень єдиного податку. За згадуваний період часу місцеві бюджети Надвірнянщини на 0,3 мільйона гривень отримали більше надходженьніж торік.При цьому, більше 62відсотка з цієї суми надійшло від місцевих підприємців- фізичних осіб та 38відсотків надходжень – від платників єдиного податку – юридичних осіб.
Важливо, що в результаті прийнятих податкових змін,з 1 січня 2015 року всі платники єдиного податку третьої-шостої груп, які перебували на обліку в органах ДФС до 1 січня 2015 року, вважаються платниками податку третьої групи. А четверта група спрощенців – це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачувати фіксований сільськогосподарський податок.
«Цьогорічна оптимізація кількості груп платників єдиного податку відбулась із врахування інтересів представників малого бізнесу. Зокрема, згадувана вже третя група не має обмежень щодо кількості найманих осіб, а встановлений обсяг доходів не повинен перевищувати 20 мільйонів гривень. Ці податкові зміни і надалі дозволяють підприємцям перебувати на спрощеній системі оподаткування»,- підсумувала заступник начальника інспекції Оксана Пліщук.
Платники Надвірнянського району у першому кварталі поточного року поповнили бюджет країни на понад 70млн. грн.
Протягом І кварталу 2015 року до зведеного бюджету забезпечено збір платежів в сумі на 70349тис.грн
По платежах до державного бюджету платниками податків сплачено45157тис.грн
До місцевих бюджетів всіх рівнів мобілізовано 25192 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 1907 тис.грн., або на 8,2 відс.
Найбільшу питому вагу в загальних надходженнях Зведеного бюджету займає податок на доходи фізичних осіб – 30,8відс. Надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-березень п.р. склали 216444тис.грн., показник відповідного періоду минулого року перевищено на 3106 тис.грн.
По платі за землюнадходження склали 2436,5тис.грн., що на 1027,2тис.грн.,більше І кварталу минулого року.
По єдиному соціальному внеску мобілізовано 53554,3тис.грн., що більше на 4273тис.грн., аналогічного періоду минулого року.
У січні – березні п.р. надходження по військовому збору склали2161,5тис.грн.
Василь Гнатюквідзначає, що збільшення надходжень – це насамперед сумлінне ставлення платників податків до сплати обов’язкових платежів. Зусилля фіскальників нині направлені на створення сприятливого бізнес-середовища, зменшення тиску на платників, підвищення якості послуг, переведення діалогу податківців з платниками в електронний формат.
16 квітня – граничний термін подання уточнених розрахунків податкового компомісу
Згідно із п. 1 підрозділу 92 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Скористатися такою процедурою можна у визначені строки – із 17.01.2015 р. по 16.04.2015 р. включно (п. 12 підрозділу 92 розділу XX ПКУ).
У Надвірнянському районі один платник скористався податковим компромісом, сплачена ним сума ПДВ складає 49,6 тис.грн.
Дохід від здачі в оренду квартири підлягає оподаткуванню
ДПІ у Надвірнянському районі звертає увагу громадян, які здавали у 2014 році в оренду власну нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), що такі громадяни зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подати декларацію до 1 травня 2015 року.
Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%. Ставка 15% застосовується у випадку, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2014 р. – 12180 грн.); 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.
Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).
Тобто, такий громадянин – орендодавець повинен самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.
Річну податкову декларацію необхідно подати до 1 травня, що настає за звітним, до державної податкової інспекції за місцем реєстрації громадянина.
Крім того нагадуємо, кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2014 році триває до 1 травня 2015 року. Останній день подачі податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік – 30 квітня 2015 року.
Метою введення застосування РРО спрощенцями є захист прав споживачів
Платники єдиного податку 3 групи зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій вже з 1 липня 2015 року, а «спрощенці» 2-ї групи – з 1 січня 2016 року.
При здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі платники єдиного податку 2 і 3 груп реєстратори розрахункових операцій не застосовують. В інших випадках застосування реєстраторів є обов’язковим.
При цьому платники єдиного податку 2 і 3 груп, які з 01.01.2015 до 30.06.2015 року включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
1 ДФ за новою формою
ДПІ у Надвірнянському районінагадує платникам податків, що наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.
Податковий розрахунок складається з двох розділів: розділ I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку»; розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».
Наказ набрав чинності 1 квітня поточного року, тому податкові агенти за I квартал 2015 року звітуватимуть вже за новою формою.
Щодо оподаткування компенсаційних виплат
Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.
Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).
Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.
Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).
Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.
Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
Центр обслуговування платників протягом трьох місяців цього року надавмайже2 тисячіадміністративних послуг
Найбільшим попитом серед наданих адміністративних послуг – 57%, користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. З початку року фізичним особам-платникам податків надано понад 1135таких послуг.
На другому місці послуги з реєстрації книги обліку розрахункових операцій – 409КОРО, на третьому – надання витягу з реєстру платників єдиного податку– 97 виданих витягів.
Нагадуємо, у ЦентріобслуговуванняДПІ у Надвірнянському районінадається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Крім того, у Центріможна подати звітність та отримати консультацію стосовно отримання безкоштовнихключівелектронного підпису.
До уваги платників єдиного податку!
Відповідно до прийнятого Закону України від 02 березня 2015 №211-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України” (далі – Закон №211) внесено доповнення підпунктом 1.7 до пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), яким тимчасово запроваджено військовий збір.
Зокрема, згідно з п.п. 1.7. “Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу”.
Оскільки, підпунктом 165.1.36 пункту 165.1 статті 165 Кодексу встановлено що, дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то відповідно категорія осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування звільняються від нарахування та сплати військового збору.
Підприємці-спрощенці Надвірнянщиницьогоріч сплатили до місцевого бюджету 1,8 мільйона гривень єдиного податку
За тримісяці 2015 року платники податків, які перебувають на обліку у ДПІу Надвірнянському районіі які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили 1,8 мільйона гривень єдиного податку. За згадуваний період часу місцеві бюджети Надвірнянщини на 0,3 мільйона гривень отримали більше надходженьніж торік.При цьому, більше 62відсотка з цієї суми надійшло від місцевих підприємців- фізичних осіб та 38відсотків надходжень – від платників єдиного податку – юридичних осіб.
Важливо, що в результаті прийнятих податкових змін,з 1 січня 2015 року всі платники єдиного податку третьої-шостої груп, які перебували на обліку в органах ДФС до 1 січня 2015 року, вважаються платниками податку третьої групи. А четверта група спрощенців – це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачувати фіксований сільськогосподарський податок.
«Цьогорічна оптимізація кількості груп платників єдиного податку відбулась із врахування інтересів представників малого бізнесу. Зокрема, згадувана вже третя група не має обмежень щодо кількості найманих осіб, а встановлений обсяг доходів не повинен перевищувати 20 мільйонів гривень. Ці податкові зміни і надалі дозволяють підприємцям перебувати на спрощеній системі оподаткування»,- підсумувала заступник начальника інспекції Оксана Пліщук.
Платники Надвірнянського району у першому кварталі поточного року поповнили бюджет країни на понад 70млн. грн.
Протягом І кварталу 2015 року до зведеного бюджету забезпечено збір платежів в сумі на 70349тис.грн
По платежах до державного бюджету платниками податків сплачено45157тис.грн
До місцевих бюджетів всіх рівнів мобілізовано 25192 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 1907 тис.грн., або на 8,2 відс.
Найбільшу питому вагу в загальних надходженнях Зведеного бюджету займає податок на доходи фізичних осіб – 30,8відс. Надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-березень п.р. склали 216444тис.грн., показник відповідного періоду минулого року перевищено на 3106 тис.грн.
По платі за землюнадходження склали 2436,5тис.грн., що на 1027,2тис.грн.,більше І кварталу минулого року.
По єдиному соціальному внеску мобілізовано 53554,3тис.грн., що більше на 4273тис.грн., аналогічного періоду минулого року.
У січні – березні п.р. надходження по військовому збору склали2161,5тис.грн.
Василь Гнатюквідзначає, що збільшення надходжень – це насамперед сумлінне ставлення платників податків до сплати обов’язкових платежів. Зусилля фіскальників нині направлені на створення сприятливого бізнес-середовища, зменшення тиску на платників, підвищення якості послуг, переведення діалогу податківців з платниками в електронний формат.
16 квітня – граничний термін подання уточнених розрахунків податкового компомісу
Згідно із п. 1 підрозділу 92 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Скористатися такою процедурою можна у визначені строки – із 17.01.2015 р. по 16.04.2015 р. включно (п. 12 підрозділу 92 розділу XX ПКУ).
У Надвірнянському районі один платник скористався податковим компромісом, сплачена ним сума ПДВ складає 49,6 тис.грн.
Дохід від здачі в оренду квартири підлягає оподаткуванню
ДПІ у Надвірнянському районі звертає увагу громадян, які здавали у 2014 році в оренду власну нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), що такі громадяни зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подати декларацію до 1 травня 2015 року.
Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%. Ставка 15% застосовується у випадку, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2014 р. – 12180 грн.); 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.
Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).
Тобто, такий громадянин – орендодавець повинен самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.
Річну податкову декларацію необхідно подати до 1 травня, що настає за звітним, до державної податкової інспекції за місцем реєстрації громадянина.
Крім того нагадуємо, кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2014 році триває до 1 травня 2015 року. Останній день подачі податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік – 30 квітня 2015 року.
Метою введення застосування РРО спрощенцями є захист прав споживачів
Платники єдиного податку 3 групи зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій вже з 1 липня 2015 року, а «спрощенці» 2-ї групи – з 1 січня 2016 року.
При здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі платники єдиного податку 2 і 3 груп реєстратори розрахункових операцій не застосовують. В інших випадках застосування реєстраторів є обов’язковим.
При цьому платники єдиного податку 2 і 3 груп, які з 01.01.2015 до 30.06.2015 року включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
1 ДФ за новою формою
ДПІ у Надвірнянському районінагадує платникам податків, що наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.
Податковий розрахунок складається з двох розділів: розділ I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку»; розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».
Наказ набрав чинності 1 квітня поточного року, тому податкові агенти за I квартал 2015 року звітуватимуть вже за новою формою.
Щодо оподаткування компенсаційних виплат
Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.
Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).
Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.
Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).
Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.
Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
0 Коментарі