Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському районі інформує

Центр обслуговування ДПІ у Надвірнянському районі прийняв з початку року понад 8 тисяч відвідувачів
Загалом з початку року послугами Центру обслуговування платників ДПІу Надвірнянському районіскористалися 7961 відвідувачів, 781 у листопаді.Зокрема, ними було отримано 18448адміністративних послуг, у тому числі 1688 послуг надано у листопаді.

Центр обслуговування ДПІ у Надвірнянському районі прийняв з початку року понад 8 тисяч відвідувачів
Загалом з початку року послугами Центру обслуговування платників ДПІу Надвірнянському районіскористалися 7961 відвідувачів, 781 у листопаді.Зокрема, ними було отримано 18448адміністративних послуг, у тому числі 1688 послуг надано у листопаді.
Серед найбільш запитуваних залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. У 2015 році фізичним особам-платникам податків було надано 5000  таких послуг. Лише у листопаді таких було видано 520 послуг.З початку року спеціалістами ЦОП зареєстровано 1315розрахункових книжок, 105 у листопаді, 339 книг облікурозрахункових операцій, 35 у листопаді. За заявами  платників, надано 307витягів з реєстру платників єдиного податку,зокрема 22 у листопаді.Також видано 206довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи  (податкову декларацію).
Окрім надання адміністративних послуг в ЦОП надаються консультативні та інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС.
До послуг платників є комп’ютер, який підключений до мережі Інтернет, відтак дає змогу платникам формувати та передавати звітність в електронному вигляді.
 
З 01.01.2016 року дозволяється використання лише тих РРО, які забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків
Суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише тих РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.
Разом з тим, до 1 січня 2016 року дозволяється використання РРО, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до фіскальних органів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.
Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 року РРО, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни РРО на такі, які забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Отже, якщо зареєстрований у органах ДФС до 01.01.15 РРО буде доопрацьований і забезпечуватиме подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, то такий РРО може використовуватись з 01.01.2016 року.
РРО, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків повинні бути віведені з експлуатації до 01.01.2016 року.
Зазначена норма визначена ст. 3 і п. 8 розд. II Прикінцевих положень Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та роз’яснена листом ДФС України від 24.11.15 № 24966/6/99-99-22-07-03-15.
 
На допомогу армії від платників ДПІу Надвірнянському районі  надійшло 8,7мільйонів гривень
За січень-листопад поточного року платники податків спрямували на підтримку армії  8,7млн. гривень військового збору, що на 6,1 млн.грн.  перевищує аналогічні минулорічні надходження.
Зокрема, у листопаді цього року надійшло 843,1 тис. грн., що на 121,3 тис.грн. більше нажходжень аналогічного періоду минулого року.
Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року
Платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи. Ставка збору становить – 1,5% від об’єкта оподаткування.
 
Малий бізнес Надвірнянщиниперерахував до місцевих бюджетів понад 7мільйонів гривень єдиного податку
За 11 місяців 2015 року суб'єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів Надвірнянського7108 тис. грн.
Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 584,8тис. грн., або на 8,2відс.
У надходженнях територіальних громад переважає внесок фізичних осіб – підприємців, які сплатили 5327 тис.грн.єдиного податку.
Юридичні особи (малі підприємства), які використовують спрощену системуспрямували до бюджету 1670 тис. грн.
Як відомо, з 1 січня 2015 року фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок. Від місцевих аграріїв, за 11місяців цього року вже надійшло 111,1 тисгрн єдиного податку.
 
Проводимо річний перерахунок податку на доходи
Фахівці ДПІ у Надвірнянському районінагадують про проведення річного перерахунку податку на доходи фізичних осіб, метою якого є забезпечення виконання норми Податкового кодексу України щодо обмеження розміру заробітної плати звітного податкового місяця, який дає право платнику податку на застосування податкової соціальної пільги, та перевірки правильності нарахування податку на доходи фізичних осіб за кожний окремий податковий період (місяць).
Перерахунок сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги здійснюється:
 1) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
 2) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку;
 3) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем.
Річний перерахунок ПДФО за 2015 рік слід провести при нарахуванні заробітної плати за грудень 2015 року.
Якщо при проведенні перерахунку була виявлена недоплата ПДФО, то сума такої недоплати утримується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу працівника за відповідний місяць після його оподаткування, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців до повного погашення суми такої недоплати.
Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається платником податку до складу податкового зобов’язання за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно.
Основні правила проведення річного перерахунку ПДФО встановлені п.169.4 ст. 169 Податкового кодексу України.
 
Для податкових накладних святкові дні „не враховуються”
Відповідно до норм податкового кодексу України, внесення відомостей, що містяться в податковій накладній (ПН) і/або розрахунку коригування (РК), в Електронному реєстрі податкових накладних (ЕРПН) здійснюється шляхом представлення впродовж операційного дня вказаних документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису і внесення відповідних відомостей в ЕРПН.
Операційний день триває з 0 до 23-ї години.
Реєстрація податкових накладних в ЕРПН здійснюється платником ПДВ не пізніше за п'ятнадцять календарних днів, що йдуть за датою їх складання. Терміни реєстрації податкових накладних в ЕРПН, якщо п'ятнадцятий день, що йде за днем їх виписки, доводиться на святковий або вихідний день, не переносяться.
Нагадуємо, що ст. 120№ ПКУ встановлений штраф за порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування. Не пунктуальний платник податку може проштрафитись на суму від 10% до 40% суми ПДВ, зазначеної в ПН, в залежності від строку порушення терміну реєстрації ПН.
 
Страхувальники Надвірнянщинисплатили до бюджету понад 214мільйонівгривень ЄСВ
Протягом 11 місяців 2015 року до скарбниці Надвірнянськогорайону надійшло понад 214,5млн грн єдиного соціального внеску. В порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, цьогоріч бюджет отримав на 16,6млн грн ЄСВ більше.
«Динаміка надходжень ЄСВ в Надвірнянському районі стабільна і прогнозована, що пояснюється досить ефективним адмініструванням цього платежу та зміною системи нарахування і сплати ЄСВ з використанням понижуючого коефіцієнта. Зміна стандартів в оплаті праці з 1 вересня теж сприяла зростанню надходжень. Наприклад, у листопадіпрацедавці сплатили 20 мільйонівЄСВ, що на 3,2мільйона гривень більше проти листопадаминулого року», – розповів начальник ДПІу Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця.
Фізичні особи – підприємці платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. При цьому, платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.
Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ за себе, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.
 
Платники Надвірнянщини сплатили понад 9млн. грн. акцизного податку
З початку року платники акцизного податку з роздрібного продажу підакцизної продукції, які перебувають на обліку в ДПІ у Надвірнянськомурайоні, перерахували до місцевого бюджету 9027 тис. грн. акцизного податку, лише за листопадвони сплатили 994,4 тис. грн. Найбільше за 11місяців сплатили платники які реалізують нафтопродукти – 6344,8тис. грн., решта – алкогольні напої та тютюнові вироби.
Платниками акцизного податку є суб'єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам пиво, алкогольні напої, тютюнових вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, нафтопродукти, насамперед, бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо. На обліку в ДПІ у районі перебувають 356таких платників, у тому числі 12 платників реалізують нафтопродукти.
Ставка податку становить 5% від обсяду реалізованої продукції (з податком на додану вартість). Сплата здійснюється до місцевих бюджетів міської, селищних та сільських рад, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
«Купуючи товари в магазинах, заправляючи свої авто на АЗС, ми не завжди усвідомлюємо, що отримавши чек на руки, ми змушуємо продавців легалізувати продане, а отже – сплатити належну частку до бюджету»,-відмітив начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
 
Понад 25 млн. грн. військового збору сплачено платниками ДПІНадвірнянському районі
Платниками Надвірнянщиниз початку 2015 року сплачено 8млн 732тис. грн військового збору.
Кошти, які надходять до бюджету у вигляді військового збору, спрямовуються на підсилення обороноздатності, реформування української армії.
ДПІу Надвірнянському районінагадує, що, відповідно до пп.1.2 п.16 підрозділу 10 р. ХХ Податкового Кодексу України, об’єктом обкладання військовим збором є доходи, визначені ст.163 ПКУ. Тобто, починаючи з 01.01.2015 року, збір слід утримувати з тих же доходів, з яких утримують податок на доходи.
 
З доходів платників Надвірнянщинидо бюджетів сплачено понад 91млн гривень ПДФО
Протягом січня-листопада 2015 року до бюджетів всіх рівнів на Надвірнянщинісплачено 91,5млн грн податку на доходи фізичних осіб. Показник надходжень податку з доходів цьогоріч на 15,8 млн. грн, або 20,9відсотків перевищив минулорічний, а це додаткові кошти на забезпечення життєдіяльностірайону.До Державного бюджету надійшло 22,9 млн грн., а 68,6 млн.грн. отримали місцеві бюджети Надвірнянського району.
В листопаді  2015 року місцеві скарбниці отримали 6,6млн.грн.цього податку, а державний бюджет- 2,2 млн.грн.
Нагадаємо, з 17 листопада набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», яким затверджено:
– нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи;
– інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Зазначимо, що з повним текстом Наказу № 859 можна ознайомитись, скориставшись розділом: «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *