Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

   Підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів
 

   Підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів
 
Фізичніособи–підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування мають право зменшувати суму авансових платежівзподаткунадоходифізичнихосібвсерединіроку, у разі якщо невийдуть назапланований рівень доходу.
   Відповідна норма визначена пп.177.5.1 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу України.
  Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно до зменшення суми зазначеного доходу.
 Для такого зменшення фізична особа – підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до державної податкової інспекції Міндоходів заяву у довільній формі. У заяві необхідно зазначити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
 Нагадуємо, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету – по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *