Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зміни у сплаті на нерухоме майно

 

    В зв'язку із змінми, внесеними Законом України від  04.07.2013 р. №403  до діючої редакції ст. 265 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки»  не оподатковуються податком на нерухоме майно:

 

    В зв'язку із змінми, внесеними Законом України від  04.07.2013 р. №403  до діючої редакції ст. 265 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки»  не оподатковуються податком на нерухоме майно:
 – об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних, прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей. Але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
 – об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими згідно із законом, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками). Але не більше одного такого об’єкта на дитину.
 У разі наявності у платника податку – фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, у тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх часток), база оподаткування обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об’єктів.
 Крім цього, переглянуто розміри житлової нерухомості, щодо якої застосовуватимуться пільги. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи-платника податку, зменшується:
 – для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 м2 ;
 – для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 м2;
Такожзаконом України від 04.07.2013 р. №403 внесено зміни до діючої редакції ст. 265 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та доповнено нормою, що передбачає надання пільги власникам, які володіють різними видами об’єктів житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), шляхом зменшення бази оподаткування на 370 м2.
 Водночас пільги щодо сплати податку на нерухоме майно не поширюються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізінг, використовуються у підприємницькій діяльності.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *