Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Увага «Гарячі лініі» в ДПІ у Надвірнянському районі
27 травня ц.р. з 11.00 до 12.00 за тел. 2-21-79 з начальником відділу оподаткування та контрою об»єктів і операційПаньків Тетяною Степанівною на тему: «Ліцензування підприємницької діяльності. Адміністрування збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства».
 

Увага «Гарячі лініі» в ДПІ у Надвірнянському районі
27 травня ц.р. з 11.00 до 12.00 за тел. 2-21-79 з начальником відділу оподаткування та контрою об»єктів і операційПаньків Тетяною Степанівною на тему: «Ліцензування підприємницької діяльності. Адміністрування збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства».
 
28 травня ц.р . з 11.00 до 12.00 за тел. 2-48-64 з заступником начальника інспекції Пліщук Оксаною Миколаївною на тему: «Легалізація трудових відносин з найманими працівниками. Зміни в оподаткуванні суб»єктів підприємницької діяльності в зв»язку з прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».
 
Про сплату єдиного податку та єдиного внеску для спрощенців в умовах мобілізації
У зв’язку з соціальною  напругою, яка склалася у державі, що призвело до оголошення часткової мобілізації, Міністерством доходів і зборів України з метою врегулювання питань оподаткування фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, видано Узагальнюючу податкову консультацію, яка затверджена наказом від 06.05.2014 №276 “Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного  податку“.  З  метою однакового  підходу до практичного застосування норм податкового законодавства та інших законодавчих актів було надано роз’яснення щодо механізму оподаткування платників 1 та 2 груп,  яким  нараховуються авансові платежі по єдиному податку, а також для платників єдиного податку, які є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).   
Тобто, викладено позицію, що для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 1 та 2 груп, що не здійснюють господарську діяльність і не використовують найману працю, на період перебування  на  військових  зборах, у  разі  виникнення податкового боргу по єдиному податку,  такий борг буде вважатись як безнадійним, на підставі статті 101 Податкового кодексу України, що підлягатиме списанню у відповідності до Порядку списання безнадійного податкового боргу.
Водночас, від  сплати єдиного внеску (за себе) звільняються лише фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку на період перебування на  військових зборах. При цьому умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.
 
Нові ставки податку на доходи
 Починаючи з 01.07.2014 р. в Україні запроваджується нова прогресивна шкала оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Такі зміни передбачені Законом України від 27.03.2014 р. № 1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».
 Зокрема, передбачається встановлення ставок податку на доходи з фізичних осіб на рівні:
– 15 % – при отриманні особою доходу до 10 прожиткових мінімумів (до 12 180 грн.) на місяць;
 – 17 % – при отриманні особою доходу від 10 до 17 прожиткових мінімумів (12 180 грн. – 20 706 грн.) на місяць;
 – 20 % – при отриманні особою доходу від 17 до 33 прожиткових мінімумів (20 706 грн. – 40 194 грн.) на місяць;
 – 25 % – при отриманні особою доходу від 33 до 66 прожиткових мінімумів (40 194 грн. – 80 388 грн.) на місяць;
 – 30 % – при отриманні особою доходу більше 66 прожиткових мінімумів (від 80 388 грн.) на місяць.
 Нагадаємо, що згідно з чинними положеннями Податкового кодексу, податок на доходи фізичних осіб становить 15% та/або 17% (якщо обсяг доходів перевищує 10 розмірів мінімальної зарплати).

 

Підприємці Надвірнянщини перерахували більше 66 млн.грн. єдиного внеску
З початку року роботодавці району спрямували 66,5 млн.грн. на загальнодержавне соціальне страхування, в т. ч. у квітні надходження склали понад 17 млн.грн. Про такі підсумки поступлення цих внесків повідомив начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
За його словами на обліку в інспекції взято майже 800 платників єдиного соціального внеску, з яких 325 платників (41%) – це юридичні особи. За останній звітній місяць 779 платників ЄСВ подали звітність в електронному вигляді засобами Email, що становить 98% від загальної кількості платників ЄСВ.
Нагадуємо, єдиний соціальний внесок – це обов’язкове відрахування на загальнодержавне соціальне страхування задля захисту працівників у випадках, передбачених законодавством та право громадян  на отримання страхових виплат. Цей збір сплачується підприємцями за себе та за кожного свого  найманого робітника на рахунки органів доходів і зборів за місцем обліку підприємця.
Обласне Міндоходів проводить веб-конференцію
23 травня п.р. з 11-00 год. до 12-00 год. Головне управління Міндоходів в області спільно з інформаційним інтернет – порталом 0342.ua проведе web – конференцію, присвячену особливостям пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, а також переміщенню валютних цінностей. В режимі on-line на запитання платників відповідатиме в.о. начальника Івано-Франківської митниці Міндоходів в області Володимир Григорович Середа.
Усі бажаючі мають можливість залишити запитання заздалегідь або безпосередньо під час проведення заходу за посиланням чи у розділі «Міндоходів інформує» (підрозділ «Запитання-відповіді»).
 
З 1 липня оподатковуватимуться відсотки по депозитах
З 1 липня 2014 року наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” в частині обкладення податком на доходи фізичних осіб процентів по депозитах.
Так, дохід фізособи у вигляді процентів, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок а також процентів, нарахованих на внесок (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці, обкладатиметься ПДФО за ставкою 15 відсотків. При цьому база оподаткування визначається як сума процентів, що перевищує на рік 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня звітного року (у 2014 році — сума процентів понад 20706 грн.).
Утримувати і перераховувати до бюджету ПДФО зобов’язані кредитні спілки та інші організації, що виплачують проценти фізособі. А ось банківські установи звільнені від зобов’язання утримувати і перераховувати податок із суми доходу у вигляді процентів, але повинні подавати інформацію до територіальних органів Міндоходів за встановленою формою (№ 1ДФ). У ній банки тільки зазначатимуть суму доходу у вигляді нарахованих процентів. А сума податку повинна бути сплачена фізособою самостійно — за результатами подання річної декларації про майновий стан і доходи.
При цьому якщо база оподаткування звітного податкового року (для процентів з вирахуванням  17 прожиткових мінімумів):
– не перевищує 204 прожиткових мінімуми (у 2014 році – 248472 грн.) – до суми перевищення застосовується ставка 15 %;
– перевищує 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів (у 2014 році – 482328 грн.) – до суми перевищення застосовується ставка 20 %;
– перевищує 396 прожиткових мінімумів – до суми перевищення застосовується ставка 25 %.
 
Бачиш підробну горілку – дзвони негайно!
Міністерство доходів і зборів України запрошує підтримати соціально-просвітницьку ініціативу «Бачиш підробну горілку – дзвони негайно: 284 0 007», спрямовану на боротьбу з фальсифікованою алкогольною продукцією та утвердження в Україні здорового способу життя.
За словами заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка, за останні роки тіньовий ринок алкоголю збільшився до неприпустимого для цивілізованого світу показника – понад 40%. «Ця цифра ілюструє рівень соціального та морального занепаду українського суспільства. Наша мета – спільними зусиллями подолати цю світоглядну кризу, утвердити суспільні принципи здорового способу життя», – заявив він.
 
Електронні сервіси Міндоходів
 Державна податкова інспекція у Надвірнянському районі Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області нагадує, що на офіційному веб-порталі Міндоходів України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти багато корисної інформації.
  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР», в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Міндоходів України по різних напрямах чинного податкового законодавства.
  Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та ін.
  Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ» допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ свого контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ.
 «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» – за допомогою цього сервісу можна впевнитись в тому, що свідоцтво платника єдиного податку є дійсним.
  Сервіс «Пульс» –гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.
 Перелік сервісів, що надаються Міністерством доходів і зборів України постійно розширюється та вдосконалюється, адже це вимога часу. Доступ до вказаних сервісів можливий як із веб-порталу Міндоходів України (http://minrd.gov.ua).
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *