ДПІ в Надвірнянському районі інформує
Спрощенці Надвірнянщини сплатили до бюджету понад 4 млн.грн. єдиного податку
За словами в.о. начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюкаіз загальної суми єдиного податку, сплаченого до місцевих бюджетів за сіммісяців цього року, майже 79відсотків або 3,3 млн. грн. – це внесок громадян – підприємців. Решта припадає 830 тис.грн. на юридичні особита 65 тис.грн. заплатили сільськогосподарські товаровиробники.
Спрощенці Надвірнянщини сплатили до бюджету понад 4 млн.грн. єдиного податку
За словами в.о. начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюкаіз загальної суми єдиного податку, сплаченого до місцевих бюджетів за сіммісяців цього року, майже 79відсотків або 3,3 млн. грн. – це внесок громадян – підприємців. Решта припадає 830 тис.грн. на юридичні особита 65 тис.грн. заплатили сільськогосподарські товаровиробники.
Посадовець зауважує, що станом на 1 липня поточного року спрощену систему оподаткування обрали більш ніж 1700суб’єктів підприємництва області. Понад 87 відсотків із них або 1511– фізичні особи.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року стали чинними зміни щодо спрощеної системи оподаткування. Збільшено поріг граничного доходу для перебування в тій чи іншій групі, знижено ставки єдиного податку. Окрім того, замість чотирьох груп платників єдиного податку-фізичних осіб залишилось три – платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, вважаються платниками єдиного податку третьої групи. Щодо юридичних осіб, то вони можуть обрати 3 групу, і сплачувати 2 або 4% з виручки (залежно від того це платник ПДВ чи ні). Також до платників єдиного податку 4 групи включено платників фіксованого сільгоспподатку.
Василь Гнатюк переконаний, нині спрощена система оподаткування передусім дозволяє малим і середнім підприємцям вести свій бізнес максимально просто і зручно.
Фіскальна служба роз'яснила новації в системі електронного адміністрування ПДВ
29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон).
На виконання вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням змін, внесених Законом, ДФС та Казначейством України забезпечено наступне:
1) 29 липня 2015 року платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, Казначейством України додатково відкрито рахунки (3752) в системі електронного адміністрування ПДВ, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Станом на 30.07.2015 ДФС такі рахунки взято на облік та направлено електронні повідомлення (J3001001) платникам щодо реквізитів їх додаткових рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ;
2) 2 серпня 2015 року о 23-й годині ДФС, враховуючи положення Постанови КМУ від 29.12.2010 №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», було призупинено роботу Єдиного вікна подання електронної звітності для обнулення показників та перерахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН;
3) протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом) для зареєстрованих платників податку ДФС було проведено:
обнулення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (УНакл), сформовану відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, крім показників У НаклОтр, УМитн та У НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року;
збільшення суми УНакл платникам податку:
на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених, а також задекларовані на спеціальний рахунок платника – сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим, за останні 12 звітних місяців/ 4 квартали (УОвердрафт);
на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015 (УПерепл);
на суму залишків коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року, тобто, сума залишку на рахунку платника після списання коштів з рахунку в бюджет або на спец рахунок с/г підприємства на підставі реєстрів ДФС, що були сформовані за даними податкової звітності з ПДВ за червень. Якщо у платника було недостатньо коштів для сплати сум податкових зобов’язань за червень, то недостатня сума була перенесена до формули зі знаком мінус;
4) для обрахунку показників У НаклОтр та У НаклВид в систему було перенесено розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям – платникам податку;
5) на кінець 3 серпня 2015 року сума УНакл була обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ.
6) починаючи з 04.08.2015 реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою УНакл.
Крім того, ДФС буде забезпечено наступне:
1) до 10 серпня 2015 зареєстрованим платникам податку сума УНакл буде збільшена:
на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень, що була надана платниками до 31.07.2015.
2) до 20 серпня 2015 року платникам податку, що застосовують звітний податковий період квартал, сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (УНакл), буде збільшена на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за ІІ квартал 2015 року.
Одночасно повідомляємо, що станом на 22:30 04 серпня 2015 року в системі електронного адміністрування ПДВ зареєстровано 12,6 млн. податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 46,1 млрд.грн.; 76,4 тис. митних декларацій на суму ПДВ 14,2 млрд.грн., поповнення рахунків на суму 2,3 млрд. грн..
Крім того, збільшено суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН, на:
9,6 млрд.грн. по 166 тисячах платниках показник «сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати податку до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців»;
2,5 млрд.грн. сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015 року по147 тисячах платників.
Система працює в штатному режимі.
На Надвірнянщині автоматичне бюджетне відшкодування отримали 3 підприємства
«З початку року 5суб’єктів господарювання отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість на загальну суму 1,5 мільйона гривень. При цьому 3підприємства підпали під критерії автоматичного бюджетного відшкодування. Вони отримали ПДВ на суму майже 1,1 мільйонагривень», – зауважила заступник начальника ДПІ У Надвірнянському районі Оксана Пліщук.
За словами посавця за аналогічний період 2014 року одному підприємству було відшкодовано 298 тис.гривень ПДВ.
«Частково, тенденція до зростання кількості підприємств, які «автоматом» отримують відшкодування ПДВ, пов’язана з внесенням законодавчих змін щодо удосконалення критеріїв автоматичного відшкодування, а саме, наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. № 1128 було затверджено Порядок визначення відповідності платника ПДВ критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку», – наголосила Оксана Пліщук.
Нагадаємо, 28 липня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» № 643-VIII. Законодавчі зміни покликані удосконалити роботу системи електронного адміністрування ПДВ, зокрема в частині виправлення помилок та зниження ризику формування фіктивного податкового кредиту, а також зменшити кількість перевірок.
Зменшено кількість обов’язкових реквізитів у податковій накладній
З 29 липня 2015 року змінено порядок складання податкових накладних розрахунків коригування, в зв’язку із набранням чинності Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».
Так, Законом виключено з переліку обов'язкових такі реквізити податкової накладної як «Місцезнаходження (податкова адреса продавця)» та «Вид цивільно-правового договору».
Звертаємо увагу, що обов'язковими реквізитами податкової накладної залишаються:
– порядковий номер податкової накладної;
– дата виписування податкової накладної;
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
– податковий номер платника податку (продавця та покупця);
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
– опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
– ціна постачання без урахування податку;
– ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
– загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
– код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
З урахуванням викладеного, з дати набрання чинності Законом №643-VIII платники податку при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені пунктом 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу як обов'язкові, а саме:
– місцезнаходження (податкова адреса продавця); місцезнаходження (податкова адреса покупця); номер телефону (продавця та покупця);
– вид цивільно-правового договору, його номер та дата;
– форма проведених розрахунків.
При цьому наявність чи відсутність у податковій накладній реквізитів заголовної частини, які не є обов'язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.
Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис та номенклатуру товару, до затвердження нової форми податкової накладної/розрахунку коригування заповнюється без змін.
При цьому, до внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв'язку із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за формою, встановленою Порядком №13, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року, але з урахуванням норм Закону №643-VIII.
На потреби армії платники Надвірнянськогорайону перерахували понад 5,6 млн. грн. військового збору
Враховуючи актуальність призначення військового збору, жителі району відповідально ставляться до нарахування та сплати цього платежу. За 7місяців 2015 на підтримку армії перераховано до Державного бюджету 5,6 млн.грн.
Згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором, відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи визначені статтею 163 Податкового кодексу України.
Нагадуємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.
Зараз ставка збору залишається незмінною – 1,5% від об'єкта оподаткування.
Надвірнянські платники сплатили до бюджету майже600 тис.грн. плати за ліцензії
За ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами за 7 місяців2015 року суб’єкти господарювання спрямували до бюджету 556,5тис. гривень. Цена 9% перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року.
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому, законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на торгівлю пивом у пляшках та на розлив для суб”єктів господарювання громадського харчування та суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів за наявності відповідної ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв
На Надвірнянщиніпро соцзахист подбали майже 3тисяч платників
Платники податків Надвірнянщинипротягом семи місяців2015 року сплатили до бюджету 137мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 9,1млн. грн. більше, ніж у минулому році. У червні страхувальники поповнили бюджет на 19,8 млн. грн.
Як зазначила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Дарія Мироняк: «на обліку в ДПІ у Надвірнянському районіперебувають біля 2793платників єдиного внеску, в тому числі юридичних осіб – 321, фізичних осіб – 2472».
Посадовець зауважила, що зростання надходжень єдиного внеску фіксується щомісяця. Така динаміка свідчить про прийнятні законодавчі умови для своєчасного і повного відрахування ЄСВ. Окрім того, оновлена система нарахування і сплати ЄСВ стимулює працедавців підвищувати рівень оплати праці та легалізувати найманих працівників.
Вона нагадала про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», яку опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» №115 (27.06.2015).
Відповідно до норм Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
-засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
-на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
-на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Звертаємо увагу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.
За словами в.о. начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюкаіз загальної суми єдиного податку, сплаченого до місцевих бюджетів за сіммісяців цього року, майже 79відсотків або 3,3 млн. грн. – це внесок громадян – підприємців. Решта припадає 830 тис.грн. на юридичні особита 65 тис.грн. заплатили сільськогосподарські товаровиробники.
Посадовець зауважує, що станом на 1 липня поточного року спрощену систему оподаткування обрали більш ніж 1700суб’єктів підприємництва області. Понад 87 відсотків із них або 1511– фізичні особи.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року стали чинними зміни щодо спрощеної системи оподаткування. Збільшено поріг граничного доходу для перебування в тій чи іншій групі, знижено ставки єдиного податку. Окрім того, замість чотирьох груп платників єдиного податку-фізичних осіб залишилось три – платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, вважаються платниками єдиного податку третьої групи. Щодо юридичних осіб, то вони можуть обрати 3 групу, і сплачувати 2 або 4% з виручки (залежно від того це платник ПДВ чи ні). Також до платників єдиного податку 4 групи включено платників фіксованого сільгоспподатку.
Василь Гнатюк переконаний, нині спрощена система оподаткування передусім дозволяє малим і середнім підприємцям вести свій бізнес максимально просто і зручно.
Фіскальна служба роз'яснила новації в системі електронного адміністрування ПДВ
29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон).
На виконання вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням змін, внесених Законом, ДФС та Казначейством України забезпечено наступне:
1) 29 липня 2015 року платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, Казначейством України додатково відкрито рахунки (3752) в системі електронного адміністрування ПДВ, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Станом на 30.07.2015 ДФС такі рахунки взято на облік та направлено електронні повідомлення (J3001001) платникам щодо реквізитів їх додаткових рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ;
2) 2 серпня 2015 року о 23-й годині ДФС, враховуючи положення Постанови КМУ від 29.12.2010 №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», було призупинено роботу Єдиного вікна подання електронної звітності для обнулення показників та перерахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН;
3) протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом) для зареєстрованих платників податку ДФС було проведено:
обнулення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (УНакл), сформовану відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, крім показників У НаклОтр, УМитн та У НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року;
збільшення суми УНакл платникам податку:
на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених, а також задекларовані на спеціальний рахунок платника – сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим, за останні 12 звітних місяців/ 4 квартали (УОвердрафт);
на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015 (УПерепл);
на суму залишків коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року, тобто, сума залишку на рахунку платника після списання коштів з рахунку в бюджет або на спец рахунок с/г підприємства на підставі реєстрів ДФС, що були сформовані за даними податкової звітності з ПДВ за червень. Якщо у платника було недостатньо коштів для сплати сум податкових зобов’язань за червень, то недостатня сума була перенесена до формули зі знаком мінус;
4) для обрахунку показників У НаклОтр та У НаклВид в систему було перенесено розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям – платникам податку;
5) на кінець 3 серпня 2015 року сума УНакл була обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ.
6) починаючи з 04.08.2015 реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою УНакл.
Крім того, ДФС буде забезпечено наступне:
1) до 10 серпня 2015 зареєстрованим платникам податку сума УНакл буде збільшена:
на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень, що була надана платниками до 31.07.2015.
2) до 20 серпня 2015 року платникам податку, що застосовують звітний податковий період квартал, сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (УНакл), буде збільшена на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за ІІ квартал 2015 року.
Одночасно повідомляємо, що станом на 22:30 04 серпня 2015 року в системі електронного адміністрування ПДВ зареєстровано 12,6 млн. податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 46,1 млрд.грн.; 76,4 тис. митних декларацій на суму ПДВ 14,2 млрд.грн., поповнення рахунків на суму 2,3 млрд. грн..
Крім того, збільшено суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН, на:
9,6 млрд.грн. по 166 тисячах платниках показник «сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати податку до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців»;
2,5 млрд.грн. сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015 року по147 тисячах платників.
Система працює в штатному режимі.
На Надвірнянщині автоматичне бюджетне відшкодування отримали 3 підприємства
«З початку року 5суб’єктів господарювання отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість на загальну суму 1,5 мільйона гривень. При цьому 3підприємства підпали під критерії автоматичного бюджетного відшкодування. Вони отримали ПДВ на суму майже 1,1 мільйонагривень», – зауважила заступник начальника ДПІ У Надвірнянському районі Оксана Пліщук.
За словами посавця за аналогічний період 2014 року одному підприємству було відшкодовано 298 тис.гривень ПДВ.
«Частково, тенденція до зростання кількості підприємств, які «автоматом» отримують відшкодування ПДВ, пов’язана з внесенням законодавчих змін щодо удосконалення критеріїв автоматичного відшкодування, а саме, наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. № 1128 було затверджено Порядок визначення відповідності платника ПДВ критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку», – наголосила Оксана Пліщук.
Нагадаємо, 28 липня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» № 643-VIII. Законодавчі зміни покликані удосконалити роботу системи електронного адміністрування ПДВ, зокрема в частині виправлення помилок та зниження ризику формування фіктивного податкового кредиту, а також зменшити кількість перевірок.
Зменшено кількість обов’язкових реквізитів у податковій накладній
З 29 липня 2015 року змінено порядок складання податкових накладних розрахунків коригування, в зв’язку із набранням чинності Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».
Так, Законом виключено з переліку обов'язкових такі реквізити податкової накладної як «Місцезнаходження (податкова адреса продавця)» та «Вид цивільно-правового договору».
Звертаємо увагу, що обов'язковими реквізитами податкової накладної залишаються:
– порядковий номер податкової накладної;
– дата виписування податкової накладної;
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
– податковий номер платника податку (продавця та покупця);
– повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
– опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
– ціна постачання без урахування податку;
– ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
– загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
– код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
З урахуванням викладеного, з дати набрання чинності Законом №643-VIII платники податку при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені пунктом 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу як обов'язкові, а саме:
– місцезнаходження (податкова адреса продавця); місцезнаходження (податкова адреса покупця); номер телефону (продавця та покупця);
– вид цивільно-правового договору, його номер та дата;
– форма проведених розрахунків.
При цьому наявність чи відсутність у податковій накладній реквізитів заголовної частини, які не є обов'язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.
Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис та номенклатуру товару, до затвердження нової форми податкової накладної/розрахунку коригування заповнюється без змін.
При цьому, до внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв'язку із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за формою, встановленою Порядком №13, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року, але з урахуванням норм Закону №643-VIII.
На потреби армії платники Надвірнянськогорайону перерахували понад 5,6 млн. грн. військового збору
Враховуючи актуальність призначення військового збору, жителі району відповідально ставляться до нарахування та сплати цього платежу. За 7місяців 2015 на підтримку армії перераховано до Державного бюджету 5,6 млн.грн.
Згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором, відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи визначені статтею 163 Податкового кодексу України.
Нагадуємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.
Зараз ставка збору залишається незмінною – 1,5% від об'єкта оподаткування.
Надвірнянські платники сплатили до бюджету майже600 тис.грн. плати за ліцензії
За ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами за 7 місяців2015 року суб’єкти господарювання спрямували до бюджету 556,5тис. гривень. Цена 9% перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року.
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому, законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на торгівлю пивом у пляшках та на розлив для суб”єктів господарювання громадського харчування та суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів за наявності відповідної ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв
На Надвірнянщиніпро соцзахист подбали майже 3тисяч платників
Платники податків Надвірнянщинипротягом семи місяців2015 року сплатили до бюджету 137мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 9,1млн. грн. більше, ніж у минулому році. У червні страхувальники поповнили бюджет на 19,8 млн. грн.
Як зазначила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Дарія Мироняк: «на обліку в ДПІ у Надвірнянському районіперебувають біля 2793платників єдиного внеску, в тому числі юридичних осіб – 321, фізичних осіб – 2472».
Посадовець зауважила, що зростання надходжень єдиного внеску фіксується щомісяця. Така динаміка свідчить про прийнятні законодавчі умови для своєчасного і повного відрахування ЄСВ. Окрім того, оновлена система нарахування і сплати ЄСВ стимулює працедавців підвищувати рівень оплати праці та легалізувати найманих працівників.
Вона нагадала про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», яку опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» №115 (27.06.2015).
Відповідно до норм Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
-засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
-на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
-на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Звертаємо увагу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.
0 Коментарі